Під час війни криворізькі чиновники замовили ФОПам прибирання та озеленення на 6 мільйонів  
28.09.2022   //   477 Переглядів

Управління благоустрою та житлово-комунального господарства Саксаганського району міста Кривого Рогу розподілило послуги з благоустрою, озеленення та прибирання територій між трьома місцевими ФОПами. Загальна сума грошей на благоустрій району після вторгнення рф на територію України склала 6,36 млн грн.

Інформація про це розміщена в системі використання публічних коштів Прозоро.

В період з березня по вересень 2022 року УБЖГ Саксаганського району провело 28 закупівель послуг з прибирання випадкового сміття та підмітання територій загального користування, парків, дитячих та спортивних майданчиків, озеленення та утримання зелених насаджень, викошування газонів та обкошування карантинних бур’янів. Переглянути список закупівель можна тут

Частину підрядів чиновники району віддавали напряму підприємцям, а частину провели як спрощені закупівлі. Всі підряди розподілилися між трьома підприємцями: Богданом Лиманським, Валентином Стеценко та Валентиною Савчук.  

ФОП Стеценко

74-річний Валентин Стеценко став приватним підприємцем у травні 2019 р. Також з кінця 2020 р. Стеценко є власником ПП «Велес гранд», яке працює в сфері будівництва. Спочатку Стеценко торгував деревиною будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Потім переключився на роботи з прибирання та подався на Прозорро. С жовтня 2020 в активі Стеценка більше 70 успішних закупівельна суму 4,45 млн грн. Після початку активної фази війни, чиновники УБЖГ Саксаганського виконкому віддали йому 7 підрядів на 400 тис грн. Можливо, через поважний вік Стеценко забуває, який в нього підпис і буває по-різному засвідчує тендерні документи для участі у закупівлях.

 

Колаж із скріншотів підписів Валентина Стеценка

Цікаво, що адреса, м. Кривий Ріг, вул. Катеринівська, буд. 12, кв. 15, за якою прописаний ФОП Стеценко, співпадає з пропискою ФОП Боган Лиманський. Це ще один дуже популярний у саксаганських чиновників виконавець робіт. Стеценко орендував у нього техніку для виконання підрядних роботи. Також Стеценко запрошує періодично у якості субпідрядника компанію Віталія Трофименка ТОВ “Управітель-КР”

ФОП Лиманський

Як підприємець Богдан Лиманський працює з вересня 2018 р.. Він провів 76 переможних закупівель на суму 24 млн грн. З них на 19 млн грн. – це замовлення від УБЖГ Саксаганського виконкому. Заради відстоювання інтересів Лиманського чиновники виконкому навіть позивалися до Східного офісу Держаудитслужби через закупівлю послуг з прибирання, в якій аудиторами під час моніторингу було виявлено порушення.    

Лиманський також є власником ТОВ «Сапсан-КР». Фірма працює з 2014 р. та займається покрівельними роботами в Кривому Розі. В активі компанії більше сотні договорів на суму 130 млн грн. Напередодні вторгнення чиновники Управління капітального будівництва виконкому міськради Кривого Рогу мало віддати два підряди на ремонти корпусів лікарні №3 на загальну суму 42,8 млн., але в вересні договори довелося розірвати. «Сапсан-КР» також потрапляло в поле зору правоохоронців, які після ремонту покрівлі в ПК «Першотравнений» відкрили кримінальне провадження № 12020040000000170. Слідчі підозрювали, що під час робіт підрядник замінив матеріали на дешевші та вписав в акти виконаних робіт роботи, які не виконувалися. В справі в реєстрі судових рішень є лише один-єдиний документ. Чим закінчилося досудове розслідування, наразі невідомо.

Додамо, що ТОВ «Сапсан-КР» прописано у сусідньому офісному приміщенні із ПП «Велес гранд» пенсіонера-підприємця Валентина Стеценка.

ФОП Савчук

Ще одна бізнес-леді, якій щастить на тендерах  у Саксаганськогму районі – колишня начальниця виробничо-технічного відділу ТОВ «Житлосервіс-КР» Валентина Савчук. Жінка зареєструвала приватне підприємство у червні 2019 р. Сьогодні вона вже перемогла конкурентів у 21 закупівлі на суму 9,73 млн грн. З них на 7,5 млн – це підряди від чиновників Саксаганського УБЖГ. Переважна більшість робітників в штаті ФОП Савчук раніше працювала у компаніях згаданого вище Віталія Трофіменка – “Сітісервіс-КР”, “Житлосервіс-КР”, “Управітель-КР”. 

Валентина Савчук в 2015 р. планувала стати депутаткою – балотувалася в районну раду Саксаганського району, Криворізьку міську та Дніпровську обласну ради від партії «Відродження України», але нікуди не пройшла. Як писали ЗМІ, цю псевдо-партію у Кривому Розі вів на вибори Сергій Караманець – клон, якого зареєстрували для дискредитації справжнього лідера «Відродження» Костянтина Караманця. В 2019 р. Савчук проспонсорувала виборчу кампанію кандидата в президенти від партії «Опозиційний блок» Олександра Вілкула  на 80 тис грн.

 

Залиште відповідь