Суд оштрафував на 34 тисячі підприємця, який планував щомісяця передавати $1000 хабаря начальнику райуправління ДСНС 
27.09.2022   //   68 Переглядів

14 вересня Лубенський міськрайонний суд Полтавської області оштрафував на 34 тис грн. місцевого підприємця Ігоря Кравецького, який планував стати посередником у корупційній справі.

Про це пише Дарина Синицька у «Полтавщині» з посиланням на Реєстр судових рішень та Судову владу.

Згідно з матеріалами справи, оформлений як ФОП лубенчанин Ігор Кравецький добре знайомий із начальником Лубенського районного відділу ГУ ДСНС в Полтавській області Володимиром Башлієм. У травні 2021 року він запропонував свою допомогу представнику ТОВ «ТЦЗ» («Тарасівський цегляний завод»). За $100 він пообіцяв владнати питання із протипожежними перевірками ДСНС щодо дотримання техногенної та пожежної безпеки на підприємстві.

За те, щоби отримати відповідні умови і не бачити інспекторів на своїх потужностях, представник підприємства мав сплатити ще $1000 уже самому Башлію. На обговоренні цих умов історія в ухвалах закінчується.

Далі Кравецький визнав провину у пропозиції хабаря й отримав вирок за ч. 1 ст. 369 ККУ (Пропозиція надання неправомірної вигоди за вчинення службовою особою в інтересах третьої особи дій з використанням наданого їй службового становища) та ч. 2 ст. 369-2 ККУ (Пропозиція здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, за надання неправомірної вигоди для себе та одержання неправомірної вигоди для себе за здійснення впливу на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави).

У якості покарання йому призначили 34 тис грн. штрафу. Виплачувати суму дозволили упродовж півроку — рівними сумами по 5666 грн.

Трохи детальніше цю історію розкриває анонімний YouTube-канал «Корупція в деталях», імовірно, створений спеціально під цей випадок. На каналі завантажено три відео з аудіозаписами розмов, титрованими як нібито це діалог між Володимиром Башлієм, Ігорем Кравецьким і представником товариства «ТЦЗ».

На фрагментах також зазначається, що Володимир Башлій нібито товаришує із керівником обласної ДСНС Володимиром Салогубом, що Башлій мав отримувати по $1000 на місяць за подальшу лояльність до заводу, і що подібну оплату він отримував не один раз і від інших підприємств. На одному із записів указано нібито і процес передачі першого траншу.

Втім, наразі у реєстрі судових рішень немає жодної інформації про розслідування саме стосовно начальника райуправління ДСНС.

Видання нагадало, що згаданий цегляний завод ТОВ «ТЦЗ» у 2019 році фігурував й у розслідуванні справи хабарництва начальника відділу Держекоінспекції Полтавщини Вячеслава Заярського. Чоловік взяв 100 тис грн. від представника «Тарасівського цегельного заводу» за не перешкоджання виробництву. Його засудили до штрафу — 25 тис грн., бо гроші він нібито брав не для себе.

Залиште відповідь