Поліція розслідує зловживання у «Київавтодорі»: накупили на 20 мільйонів антипаркувальних стовпчиків за завищеними цінами
25.09.2022   //   114 Переглядів

Нацполіція розслідує факти можливого привласнення бюджетних коштів посадовцями КК “Київавтодор” та підпорядкованих їй КП “Київавтошляхміст” і районних ШЕУ.

Про це паше Іван Кулик у виданні «КиївВлада»

Правоохоронці продовжують слідство за фактами численних порушень комунальників. Розслідування з 2020 р. здійснює Головне управління Нацполіції Києва. Фігурантам цього слідства правоохоронці попередньо інкримінують скоєння злочину, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України – привласнення та розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем.

За даними слідства, службові особи КК “Київавтодор”, КП “Київавтошляхміст” та як мінімум восьми із десяти районних шляхово-експлуатаційних управлінь (ШЕУ) у 2019-2021 рр. привласнили бюджетні кошти у ході проведення своєї профільної діяльності.

Зокрема, як встановили в Нацполіції, «комунальники»:

  • завищували обсяги витрат на придбання матеріальних цінностей (сіль, піско-соляна суміш, паливо-мастильні матеріали); завищували вартість ремонтних робіт та використовували при їхньому проведенні неякісний асфальт;
  • “списували” паливо на автомобілі, які фактично не використовувались;
  • отримували неправомірну вигоду від третіх осіб за використання ними комунального автотранспорту у особистих цілях;
  • працевлаштовували та виплачували заробітну плату працівникам, які фактично не виконували ніякі роботи;
  • привласнювали щебневу суміш з об`єктів проведення робіт та доставляли її за допомогою службового транспорту за рахунок КП для власних цілей тощо.

Окрему увагу правоохоронці звернули на закупівлі обмежувальних антипаркувальних стовпчиків, які протягом 2017-2021 років здійснювали районні ШЕУ. За даними слідства, усього за вказаний період було укладено відповідних договорів на загальну суму близько 19,5 млн грн. У Нацполіції з’ясували, що станом на лютий 2022 року на території Києва було встановлено близько 34 тис. стовпчиків, ще 9,6 тис. стовпчиків на той час зберігалися на складах шляхово-експлуатаційних управлінь. В Нацполіції вважають, що як мінімум частина таких стовпчиків була придбана і встановлена з порушеннями.

За даними слідчих, комунальники закуповували стовпчики, які за своїми характеристиками не відповідають Державним стандартам України (їхня висота складала 0,5-0,52 м, тоді як за оновленими Держстандартами мала б складати 0,75-1,1 м) та мають ознаки корозії металу (згідно з умовами відповідних договорів, стовпчики повинні були бути виготовлені з нержавіючої сталі). Також, як встановили в Нацполіції, посадовці ШЕУ не дотримувалися єдиного обґрунтованого підходу до формування та визначення вартості стовпчиків – їхня ціна коливалася від 505 грн до 1254 грн за штуку. На думку слідчих, цей факт вказує на придбання стовпчиків за значно завищеною вартістю.

Протягом 2021 року правоохоронці провели низку обшуків в офісах комунальників, які фігурують в даному провадженні, наприклад – в КП “Київавтошляхміст” та декількох ШЕУ. В результаті обшуків слідчі вилучили документи, необхідні для проведення судово-економічної експертизи, щоб встановити розмір збитків, нанесених столичному бюджету в результаті вищезазначених зловживань. Мова йде про акти приймання виконаних робіт за різними договорами, шляхові листки службових автомобілів, посадові інструкції працівників цих підприємств тощо.

Обов’язки начальника КП “Київшляхміст” з листопада 2019 р. виконує Богдан Кобернюк. Його попередниками на цій посаді були Дмитро Котлубей (2017-2019 рр.), Владислав Виноградов (з липня 2019 року до серпень 2019 року) та Ігор Бойко (з серпня 2019 року до листопада 2019 року).

Підприємство підпорядковане КК “Київавтодор”, якою з травня 2020 року тимчасово керує заступник гендиректора з розвитку виробництва Олександр Федоренко. До нього, з 2015 року до 2020 року керівником цієї комунальної корпорації був згаданий Олександр Густєлєв. Останній після роботи в “Київавтодорі” пішов на підвищення – у 2020-2021 рр. Густєлєв працював на посаді заступника голови КМДА та протягом цього періоду контролював роботу дорожньо-транспортної сфери столиці.

 

Залиште відповідь