Криворізька мерія купила квадрокоптерів на 18,5 мільйонів у тендерного новачка 
23.09.2022   //   781 Переглядів

20 вересня 2022 року виконавчий комітет Криворізької міської ради замовив ТОВ «Еір Юніт»  квадрокоптерів та додаткового обладнання до них на 18,50 млн грн. 

Про це повідомляється в системі Прозорро.

Загалом, чиновники придбали 56 квадрокоптерів, 60 літій-полімерних акумуляторів та 80 акумуляторних батарей, 25 інтелектуальних батарей, камеру, 14 зарядних станцій, стаціонарну систему виявлення безпілотників, портативну зарядну станцію та 6 сонячних батарей.

Конкурент на торгах ТОВ «Квадро.ЮА» пропонував за дрони та обладнання суму на 100 тис. більше. Варто додати, що ще один із потенційних учасників пропонував замовнику переглянути умови угоди щодо отримання банківських гарантій, але виконком відмовився від цієї пропозиції.

Як зазначено в договорі, квадрокоптери та додаткове обладнання має бути поставлене у виконком до 30 вересня.

Переможця закупівлі засновано в червні 2020 року. При реєстрації фірма називалася «Дест Інформ». Цю назву компанія змінила напередодні вторгнення – 14 лютого 2022 року. Разом із назвою фірма змінила і власника. Очолив компанію Олександр Басовський, який також працює як фізична особа-підприємець та приймав активну участь у бюджетних закупівлях. Але з початком вторгнення його ділова активність впала фактично до нуля.

Згідно даних аналітичної платформи YouControl, батько-засновник перейменованої компанії – ТОВ “Енердж Сістем», що належить мешканцю села Лисянка на Черкащині Юрію Деревецькому, та Олександр Терлецький. Обидва вони пов’язані із 1600 різними компаніями на двох, в яких  зазначені або засновниками, або керівниками.

Продавець квадрокоптерів компанія ТОВ «Еір Юніт»  прописаний у Києві у місті масової реєстрації, де за однією адресою (вул. Звіренецька, 63) існує ще 1713 суб’єктів. Цю ж адресу компанія Airunit вказує і в тендерній документації. 

Але сайт компанії пропонує покупцям іншу адресу – вул. Антоновича, 23В (фізично такої будівлі не існує, але є будинок 23Б). 

Цікаво, що на сайті компанії-продавця, що фактично працює лише 6 місяців, зазначено, що її «команда професіоналів має багаторічний досвід роботи з рішеннями в сфері безпеки, енергетики, сільського господарства та геодезії» без конкретизації жодного успішного проекту. Сторінка фірми-продавця в Фейсбуці не оновлюється

Що стосується співпраці із бюджетом, то ТОВ «Еір Юніт» був учасником лише у чотирьох закупівлях на Дніпропетровщині. Переможна закупівля Криворізького виконкому поки що єдина у компанії. 

При цьому, згідно даних порталу spending.gov.ua, ТОВ «Еір Юніт» вже забезпечував місто Кривий Ріг квадрокоптерами – в червні на суму 1,79 млн. грн., в травні – на 5,49 млн. грн. а в квітні – на 2,19 млн. грн. На Прозорро інформація про ці закупівлі відсутня. 

ТОВ «Квадро.ЮА» існує з липня 2019 року. Із сайтом компанії, реалізованими проектами і її амбітними планами можна ознайомитися тут. Ця фірма з 2020 року продала літальних апаратів бюджетному сектору на 60,88 млн. грн. З цієї суми на 10 мільйонів купили в липні 2022 року квадрокоптерів і криворізькі чиновники. Цікаво, що дрони з цієї партії були дешевші, ніж у вересневій закупівлі.   

Засновник компанії ТОВ «Квадро.ЮА» – мешканець села Христанівка, що на Полтавщині, Орест Олійник. Компанія прописана у Києві, а до березня 2021 року мала прописку на вул. Антоновича, 23Б. Ця адреса досі вказана на фірмових бланках компанії у тендерній документації. 

Орест Олійник та ТОВ «Квадро.ЮА» також зазначені як засновники у компанії ТОВ «Лектор Трейд», яка до 20 лютого 2022 року називалася ТОВ «Квадрокоптер» та мала прописку у Дніпрі. Компанія продавала безпілотники військовим частинам та комунальникам. 

Залиште відповідь