Суд призначив 6 років ув’язнення начальнику райвідділу виконавчої служби, якого затримали на 4 тисячах хабаря
22.09.2022   //   96 Переглядів

5 вересня Полтавський апеляційний суд змінив рішення щодо начальника Кобеляцького райвідділу виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Мін’юсту Віктора Чуйка, якого виправдали після звинувачень у хабарництві.

Про це пише Дарина Синицька у «Полтавщині» з посиланням на Судовий реєстр та Судову владу.

Колегія суддів у складі Андрія Рябішина, Вікторії Герасименко та Василя Маліченка визнали посадовця винним і засудили його до 6-ти років ув’язнення з конфіскацією.

Чуйко працював на посаді начальника Кобеляцького райвідділу державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) з кінця 2019. У лютому 2020-го він вирішив нажитися на справі одного з боржників і запропонував йому бартер: 4000 грн і він «забуває» про його борг у 20000 грн за несплату прибутку з надання в оренду земельної ділянки.

Чоловік погодився і 25 лютого передав кошти Чуйку у салоні його Renault Laguna. Одразу після передачі держвиконавця затримали, а в прес-релізі СБУ заявила, що посадовець «налагодив схему отримання хабарів» із місцевих мешканців.

Коли справа дійшла до Кобеляцького райсуду Полтавської області, суддя Ірина Омельченко вирішила, що матеріалів недостатньо для доведення провини посадовця та виправдала його. Чуйку також повернули близько 200 тис. грн, які вилучили під час обшуку і які не були задекларовані.

Втім, з таким рішенням не погодилася Полтавська обласна прокуратура. Прокурор Денис Ковінько подав апеляційну скаргу. Ще за 1,5 року розглядів апеляційна колегія дійшла висновку, що суд першої інстанції виніс невірне рішення.

Так, судді відкинули ствердження колеги, про те, що Віктор Чуйко не міг приймати рішення щодо не стягнення боргу, бо це не в його повноваженнях. Чуйко, як керівник відділу, міг впливати на підлеглих, які це вирішували, а значить міг і «допомогти» боржнику.

Також, на думку колегії, неправильно було вважати незаконними негласні слідчі дії, про які не попередили майбутнього підозрюваного. Адже на те вони і негласні, що не розкриваються стороні. Не визнали судді й істотним порушенням те, що протокол про негласні слідчі дії правоохоронці склали не за 24 години після них, як того вимагає КПК, а за тиждень.

Цього разу судді вирішили, що факт саме вимагання хабаря Чуйком від боржника підтверджується показами свідка та сукупністю інших доказів і матеріалів. Зокрема, на відміну від колеги, вони змогли побачити на відео момент передачі коштів.

Крім того, судді змогли розібратися з тим, за що саме обіцяв не стягувати борг Чуйко: дохід чи аліменти. У виконавчому провадженні, яке було долучено до справи йдеться і про дохід від надання в оренду землі, і про не виплату аліментів колишній дружині.

Враховуючи це та інші перевірки доказів, які колегія апеляційного суду прийняла, було вирішено визнати Віктора Чуйка винним в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, для себе за не вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням службового становища (ч. 3 ст. 368 ККУ).

У якості покарання йому призначили 6 років ув’язнення, а також на 3 роки позбавили права обіймати посади в органах державної влади. Крім того, судді постановили конфіскувати усе майно Віктора Чуйка, а ще — позбавили його п’ятого рангу державного службовця.

Оскільки, на відміну від рішення суду першої інстанції, вирок колегії апеляційного суду набуває законної сили одразу, то Віктора Чуйка взяли під варту прямо в залі суду.

 

Залиште відповідь