Суд повернув державі 13 гектарів заповідного фонду на Дніпропетровщині
19.09.2022   //   171 Переглядів

23 серпня 2022 року Господарський суд Дніпропетровської області повернув державі унікальну земельну ділянку площею 13 га.  

Про це повідомляється в Реєстрі судових рішень.

В серпні 2021 року ТОВ “Марвис” для ведення сільськогосподарської діяльності отримало в оренду на 10 років від Апостолівської міської ради ділянку землі з кадастровим номером 1220383300:02:001:0157.

Як виявилося, отримана земельна ділянка повністю розміщена в межах ландшафтного заказника загальнодержавного значення “Кам`янський прибережно-річковий комплекс”, який було створено ще в 2009 році. Землі цього природно-заповідного фонду знаходяться під особливою охороною держави в особі Дніпропетровської обласної державної адміністрації, бо є надбанням всього українського народу. Розорювання земель природно-заповідного фонду карається відповідно до ст.252 Кримінального Кодексу України.

Попри це, Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області передало землі ландшафтного заказника своїм наказом від 20.11.2020 р. у комунальну власність Апостолівської міської об’єднаної територіальної громади, тим самим перевищивши свої повноваження. А вже Апостолівська ОТГ розпорядилася землею на свій розсуд – виставила на аукціон. ТОВ «Марвіс» за результатами земельних торгів 25 серпня 2021 року уклало договір про оренду земельної ділянки.

Суд визнав, що при укладенні спірного договору з «Марвис» Апостолівська міськрада вийшла за межі власних повноважень та незаконно розпорядилась земельними ділянками і визнав недійсним укладений договір з одночасним припиненням речових прав. Також суд зобов’язав витребувати на користь Держави в особі Дніпропетровської ОДАіз незаконного володіння Апостолівської міської ради вказану земельну ділянку з кадастровим номером 1220383300:02:001:0157 площею 13 га.

ТОВ “Марвис” зареєстровано в селі Новоіванівка Апостолівського району Дніпропетровської області в 2010 році. Спеціалізується на вирощуванні зернових культур. Власниця компанії мешканка Кривого Рогу Матвієнко Світлана Раіфовна. Раніше ТОВ «Марвис» мало назву ТОВ “Ейгерлі”, спеціалізувалося на посередництві у торгівлі паливом, металами, корисними копалинами та хімікатами та за час свого існування кілька разів змінювало власників та прописку.

На боці Криворізької східної окружної прокуратури Дніпропетровської області виступили також Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Дніпропетровська обласна державна адміністрація. А от поштовхом до складання прокуратурою позовної заяви до суду стало звернення екологів громадської організації «Українська природоохоронна група», які намагаються зберегти в країні біорізноманіття та впровадити стандарти міжнародного природоохоронного законодавства. 

 

Залиште відповідь