Суд відмовився розглядати скаргу про повернення 50 тисяч застави нардепу, якого підозрюють в хабарі на півмільйона
14.09.2022   //   88 Переглядів

Суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду відмовив адвокатці народного депутата Сергія Кузьміних, яка подала апеляційну скаргу на ухвалу Вищого антикорупційного суду про відмову у задоволенні клопотання щодо повернення застави. 

Про це пише Житомир.info з посиланням на ухвала від 5 вересня, яка оприлюднена в Єдиному держреєстрі судових рішень.

«17 серпня до Апеляційної палати Вищого антикорсуду надійшла апеляційна скарга захисника підозрюваного Криворучко Л.С. на ухвалу слідчого судді Вищого антикорсуду від 29 липня, в якій вона просить прийняти апеляційну скаргу до розгляду, ухвалу слідчого судді скасувати та постановити нову, якою задовольнити клопотання адвоката та повернути заставу заставодавцю. Вважає, що судове рішення є необґрунтованим та незаконним, постановленим з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону. Дослідивши матеріали за скаргою, суддя-доповідач вважає, що у відкритті апеляційного провадження необхідно відмовити», – йдеться в ухвалі.

Видання нагадало, що ухвалою від 29 липня Вищий антикорупційний суд відмовив у задоволенні клопотання про повернення народному депутату від Житомирської області Сергію Кузьміних застави у розмірі 49, тис грн.

Як повідомляв Житомир.info, ввечері 28 січня 2022 року детективи НАБУ затримали народного депутата від Житомирської області Кузьміних під час передачі значної суми грошей: нардепа затримали з хабарем у 558 тис. грн, які він отримав за сприяння в укладенні контрактів між приватними компаніями і лікарнею у Житомирській області. 31 січня генпрокурор Ірина Веденіктова повідомила про підписання підозри нардепу Кузьміних, який підозрюється у скоєнні злочину з використанням своїх службових повноважень і впливу. 4 лютого Кузьміних вперше прокоментував подію, а його адвокат Лариса Криворучко зауважила, що «політична складова кримінальної справи очевидна».

Вищий антикорупційний суд 19 травня обрав запобіжний захід нардепу Кузьміних: призначили заставу в розмірі 49,6 тис. грн, хоча прокурор клопотав про тримання під вартою строком на 60 діб. Зараз прокурор та адвокати нардепа оскаржують це рішення в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду. Тим часом НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою нардепа-мажоритарника від Житомирської області Сергія Кузьміних у одержанні 558 тис. грн неправомірної вигоди і 15 липня стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення перед скерування до суду. Дії особи кваліфіковані за ч. 2 ст. 369-2 КК України (Зловживання впливом).

 

Залиште відповідь