“Житомирський ЛГЗ” в апеляції не зміг відбитись від тримільйонного позову “Укрспирту”
09.09.2022   //   104 Переглядів

Північно-західний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу ДП “Житомирський лікеро-горілчаний завод”  на рішення Господарського суду Житомирської області щодо стягнення з нього заборгованості ДП “Укрспирт”. Від первинної суми в 3,12 мільйона гривень житомирянам вдалось відмінусувати лише 191,58 тис грн пені. Відповідна постанова була опублікована в єдиному державному реєстрі судових рішень 5-го вересня поточного року. 

З матеріалів справи відомо, що наприкінці вересня 2019 року між ДП спиртової та лікеро-горілчаної промисловості “Укрспирт” та “Житомирським лікеро-горілчаний заводом” було укладено угоду поставки товару. Асортимент, кількість, ціну та місце поставки замовленого товару у специфікації не погоджували, а визначили у 31 видатковій накладній, які були підписані у жовтні та листопаді 2019 року. Загалом за цей період “Укрсприт” поставив житомирському заводу товару на 3,08 мільйона гривень.

В подальшому, протягом березня-травня 2021 року “Житомирський лікеро-горілчаний завод” здійснив на рахунок “Укрспирту” 45 платежів на загальну суму 222,49 тис грн. Та, у підсумку, лишився винним підприємству 2,86 мільйона гривень. Зі свого боку житомирський завод в суді зазначав, що більшість лікеро-горілчана продукції, вина, товарів кондитерської та бакалійної групи, тощо, до них так і не надійшли. А договір підписаний між сторонами просто легалізував недостачу товару на складах “Укрспирту”. Останній не погоджуючись з такими заявами надав податкові накладні, як підтверджували факт дійсності договору, крім того на видаткові накладні були візовані представником за довіреністю  “Житомирського лікеро-горілчаного заводу” Куракіним А.Д.

У підсумку спочатку Господарського суду Житомирської області, а потім і Північно-західний апеляційний господарський суд визнали аргументи “Укрспирту” переконливішими. От тільки апеляція “знесла” вимогу додати до суми основного боргу, інфляційних страт, 3% річних і судового збору ще й пеню в сумі 191,58 тис грн. Такима чином “Житомирського лікеро-горілчаного заводу” тепер має виплатити на рахунок “Укрспирту” загалом 2,98 мільйона гривень. 

Засновником ДП спиртової та лікеро-горілчаної промисловості “Укрспирт” є Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Керівником – Сергій Блескун, який фігурує як директор і президент багамської компанії Drink Inc. в опублікованих архівних документах “Багамських файлів”

Засновником ДП “Житомирський лікеро-горілчаний завод” вказане Державне управління справами, а керівником Олег Власенко.

Залиште відповідь