Неосудний чоловік передав терористам дані про Черкащину
09.09.2022   //   85 Переглядів

Житель села Мошни Владислав Сторчоус передавав російським військовим інформацію про інфраструктурні об’єкти і збройні сили України на Черкащині. Повідомлення про це він супроводжував прив’язкою до географічних координат та із порадами, куди треба вдарити ракетами.

Про це йдеться в ухвалі Черкаського районного суду.

Згідно з матеріалами слідства, у соцмережі «Вконтакті» чоловік познайомився із терористом з так званої ЛНР, який займає посаду радника міністра.

Слідчим відомо, що цей терорист із квітня 2014 року надає допомогу РФ у проведенні підривної діяльності проти України. Він координує поставки зброї і продовольства бойовикам терористичної організації ЛНР і організовує фінансування бойовиків з РФ.

Після повномасштабного вторгнення терорист розпочав збір інформації про місця постійної дислокації підрозділів ЗСУ та інших військових формувань, а також їх укомплектованість, обороноздатність та передислокацію.

Сторчоус запропонував цьому терористу передавати інформацію про розташування ЗСУ, державних органів та об’єктів критичної інфраструктури на території України.

Надалі із 26 березня до 1 квітня Сторчоус у переписці з терористом у «Вконтакті» передавав йому інформацію про місця знаходження Черкаської ОВА, міськради, низки об’єктів критичної інфраструктури, а також місцезнаходження мостів на території Черкаського району. Інформація передавалася з прив’язкою до географічних координат та із картами.

У подальшому цю інформацію терорист ЛНР передав російським військовим у Саратов.

Сторчоусу інкримінують ч.2 ст.111 КК України (державна зрада).

Суд ухвалив рішення про примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним типом нагляду і лікування в примусовому порядку.

Нині Сторчоус перебуває у закладі з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради

Залиште відповідь