“Укрзалізниця” відсудила за непоставлені шпали 1,5 мільйона штрафу 
08.09.2022   //   70 Переглядів

Господарський суд Рівненської області задовольнив позов Філії “Центр управління промисловістю” Акціонерного товариства “Українська залізниця” щодо стягнення з ТОВ “Демидівка-Агро-Ліс” 1,56 мільйона гривень штрафу і пені відповідно до договору поставки товару. Відповідне рішення було опубліковане в Єдиному державному реєстрі судових рішень наприкінці серпня поточного року. 

Судом було встановлено, що між сторонами процесу 29 вересня 2021 року було підписано договір поставки товару – дерев’яних обрізних не просочених шпал для залізниць широкої колії І та ІІ типу. Тисячі та п’ятиста штук відповідно. Загальна вартість замовлення склала 1,22 мільйона гривень. Поставити згадану продукцію “Демидівка-Агро-Ліс” мало на склади ВП «Новомосковського шпалопросочувального заводу» або ВП «Рава-Руського шпалопросочувального заводу». При цьому поставка кожної партії товару мала здійснюватись в терміни, зазначені в рознарядках замовника. А самі рознарядки повинні були бути направлені фірмі електронною або звичайною поштою.

У жовтні 2021-го року Філія “Укрзалізниці” направила електронну та звичайну рознарядки на адреси замовника вказані у договорі. Однак не отримала ні відповіді ні самого товару. В подальшому Філією було направлено ще кілька листів, однак також безрезультатно. 

Враховуючи вказані обставини представниками “Укрзалізниці” було прийнято рішення у судовому порядку вимагати виконання від “Демидівка-Агро-Ліс” передбачених у договорі санкцій: виплати пені у розмірі 0,5% вартості продукції за кожний день прострочення поставки товару і штрафу у розмірі 10% від тієї ж суми. 

Представники ТОВ “Демидівка-Агро-Ліс” подали відзвив на позов, аргументуючи це тим, що жодних листів чи рознарядок не отримували. Філія “Укрзалізниці” у свою чергу надала скріншоти відправлення електронних листів та копії чеків на відправку Укрпоштою вихідної кореспонденції. 

У підсумку, дослідивши матеріали справи, суд прийняв рішення в повному обсязі задовольнити позов Філії “Центр управління промисловістю” Акціонерного товариства “Українська залізниця” та стягнути з ТОВ “Демидівка-Агро-Ліс” 1,56 мільйонів гривень.

Власником заснованого в 2020-му році ТОВ “Демидівка-Агро-Ліс” є Павло Дублика, який в якості арбітражного керуючого очолював з півсотні компаній до їхнього фактичного закриття.

Філію “Центр управління промисловістю” Акціонерного товариства “Українська залізниця” очолює Олексій Осман.

 

Залиште відповідь