У Кропивницькому змінили Генплан під забудову, за землю якої раніше судилася сама ж міськрада
06.09.2022   //   528 Переглядів

Депутати Кропивницької міської на сесійному засіданні 2 вересня проголосували за внесення змін до Генерального плану міста та Плану зонування задля будівництва у центрі міста трьох 10-поверхівок.

Згідно з рішенням, йдеться про частину земельної ділянки площею 0,8274 гектара з кадастровим номером 3510100000:36:304:0014 у межах вулиць Михайлівської та Миколи Смоленчука, що в самому центрі міста біля набережної.

Зокрема змінюють зонування з рекреаційної зони активного відпочинку та території зелених насаджень загального користування на зону багатоквартирної житлової забудови Ж-4.

Рішення ухвалили за зверненням орендаря ділянки – приватного підприємства «ТЕРРА 2006». Воно ж має оплатити виготовлення містобудівної документації. За результатом її розробки мають провести громадські обговорення.

Як повідомила прес служба Кропивницької міськради, представник приватного підприємства Гліб Підковський розповів, що забудова займе 30% площі орендованої ділянки. Тут планують побудувати три десятиповерхові будинки, у яких загальна житлова площа складе понад 13 тисяч квадратних метрів. Будинки зводитимуть з укриттями, біля них облаштують прибудинкову зону, дитячий майданчик. Крім того, забудовник зобов’язується зробити вклад і в благоустрій набережної річки Інгул та передати місту 4 квартири.

З Реєстру судових рішень відомо, що договір оренди з фірмою мерія уклала у травні 2015 року на основі рішення Кіровоградської міськради ще від 2009 року. Строк оренди визначений на 25 років. У 2018 році міськрада намагалася через суд скасувати договір на підставі того, що землю віддали без аукціону, а також через розташування ділянки в межах прибережної захисної смуги. Але суд не задовольнив позов. Минулого року міськрада добилась перегляду вартості оренди в бік збільшення, адже після перегляду грошових ставок, оціночна вартість землі склала 7,3 млн грн.

За інформацією з аналітичної системи Youcontrol, директором підприємства вказаний Андрій Олександрович Габелко, засновником значиться – ТОВ «ЛЕВЕЛС ГРУП КР», своєю чергою, яке записане на ТОВ «ЛЕВЕЛС ГРУП Україна». Засновником останньої фірми з цієї «матрьошки» є ТОВ «ЛЕВЕЛС ГРУП» з пропискою у Вайомінгу, США. Бенефіціарним власником усієї структури значиться Янсе Вае Ренсбург Карін Елізабет з пропискою у Південній Африці.

Фірми у цьому ланцюжку, де є місцеві персоналії – ТОВ «ЛЕВЕЛС ГРУП Україна» і «ЛЕВЕЛС ГРУП КР», керівником яких вказаний Олександр Геннадійович Крившенко, місцевий підприємець, засновник низки будівельних фірм. На останніх місцевих виборах безуспішно балотувався до Кропивницької міськради та Кіровоградської облради від «Батьківщини», партійцем якої є. За даними Реєстру судових рішень, 12 серпня Господарський суд Кіровоградської області на підставі звернення Олександра Крившенка відкрив провадження з приводу його банкрутства.

Андрій Габелко є засновником Корпорації «Мегакомплекс», керівником якої вказаний Олександр Крившенко. Габелко також є партійцем «Батьківщини», на останніх виборах балотувався у районну раду від цієї політсили.

Згаданий міськрадою представник фірми Гліб Підковський теж входить до ВО «Батьківщина», намагався обратися за списками партії до міськради та облради.

Що ж до заокеанських «власників», то ще в 2022 році до Янсе Вае Ренсбург Карін Елізабет серед засновників  «ЛЕВЕЛС ГРУП Україна» і «ЛЕВЕЛС ГРУП КР» значився Ван Геерден Віллем Шалк з пропискою в Південній Африці у місті Хартбіспоорт, по вул. Кассіен, 108. На особі з такими даними свого часу числилося ПАТ «Єнакієвський коксохімпром», що має стосунок до групи компаній Ріната Ахметова. Також на вказану особу записане ТОВ «Сьомий кілометр», який ЗМІ пов’язували з Юрієм Іванющенком.

 

Залиште відповідь