Прокуратура відсудила у тернопільського медцентра з орбіти Порошенка 110 тисяч гривень “орендного”  боргу
06.09.2022   //   120 Переглядів

Товариства з обмеженою відповідальністю “Медичний центр “Святителя сповідника архієпископа Луки” має сплатити на користь Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області 110,44 тисяч гривень боргу за користування орендним майном. Відповідне рішення було прийняте Господарським судом Тернопільської області наприкінці серпня. 

Розглянувши матеріали справи, заслухавши прокурора та пояснення представника позивача, судом було встановлено, що наприкінці липня 2018 року між медичним центром та Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Тернопільській області було укладено договір оренди нерухомого майна. Мова йде про  223,5 кв.м., що розташовані на 3 поверсі лабораторного корпусу регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області. Договір мав діяти фактично до кінця червня 2021 року. При цьому орендна плата складала 16,29 тис грн/місяць.

За 2 роки і 11 місяців від моменту підписання договір, як і передбачалось, припинив свою дію. Майно було повернено балансоутримувачу – офісу водних ресурсів, однак під час підписання відповідних актів було виявлено проблему. Виявилось, що за оренду приміщення підприємство недоплатило понад 110 тисяч гривень. “Водники” на початку 2022 року звернулись до медцентру з претензією, проте, дане звернення було залишено колишнім орендарем без реагування. Оскільки ні фонд держмайна, ні офіс водних ресурсів так і не вжили необхідних заходів для витребування заборгованості, ситуацією зайнялась прокуратура, яка й подала до суду.

На час розгляду справи відповідач не забезпечив участь свого представника та захисника у судових засіданнях, відзиву на позов не подав, причин неявки суду не повідомив. Тож суд вирішував справу заслухавши позиції лише позивача.

У підсумку дослідивши матеріали справи та заслухавши представників сторін, що з’явились на засідання, суд виніс рішення – стягнути з ТОВ “Медичний центр “Святителя сповідника архієпископа Луки” 110,44 тисяч гривень боргу та 2,48 тис грн судового збору. 

Засновниками ТОВ “Медичний центр “Святителя сповідника архієпископа Луки” вказані Тетяна Собкова та Олексій Порошенко, нині покійний батько нардепа та 5-ого президента України Петра Порошенка. Сама ж фірма входить до бізнес-групи “Укрпромінвест”. Прописана у Вінниці пані Собкова є також власницею ТОВ “Лаян віннер”, ТОВ “Європейський медичний центр “Святителя Луки”, ТОВ “Мізунський завод мінеральних вод “Ранкова роса гори Монастирської”. Крім того виступає засновницею Благодійної організації “Благодійний фонд святителя сповідника архієпископа Луки”. 

Залиште відповідь