Прокуратура відсудила для сільради на Кіровоградщині 27 гектарів землі
01.09.2022   //   92 Переглядів

Господарський суд Кіровоградської області задовольнив позов Голованівської окружної прокуратури, яка в інтересах Побузької селищної ради вимагала розірвати договір оренди 27,4 га землі та стягнути з ТОВ “Санлайт енерго” 422,66 тисяч гривень несплаченої орендної плати. Окрім того підприємство має сплатити судовий збір у розмірі 13,15 тисяч.

Рішення суд прийняв 25 серпня 2022 року.

Відповідно до тексту прийнятого рішення, у жовтні 2018 року між головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області та ТОВ “Санлайт Енерго” було укладено договір оренди землі строком на 28 років. На ділянці площею 27,4 га, за яку щомісячно необхідно було сплачувати 60,38 тисяч гривень, орендар планував побудувати сонячну електростанцію “Сухий ташлик”. У квітні 2019 до договору було внесено зміни і Держгеокадастр в статусі орендодавця замінили на Сухоташлицьку сільську раду. В подальшому, наприкінці 2020-го року, у зв’язку з процесом децентралізації право комунальної власності на ділянку перейшло до Побузької селищної ради, з якою фірмі й потрібно було вести розрахунки за користування землею.

Починаючи з листопада 2020 року “Санлайт Енерго” перестало сплачувати орендну плату. Орендарі подали до суду і навіть встигли отримати позитивне для себе рішення, відповідно до якого фірма мала сплатити 362,28 тисяч гривень боргу. Це рішення однак “Санлайт Енерго”  не лише не виконало, а й продовжило порушувати умови договору в частині вчасності розрахунків. Таким чином за період з травня 2021 по листопад 2021 року накопичився новий борг у сумі 422,66 тисяч гривень. 

Враховуючи систематичну несплату оренди та ігнорування попереднього рішення госпсуду прокуратура цього разу вимагала не лише зобов’язати фірму оплатити борг, а й розірвати підписаний договір оренди 27,4 гектарів землі. Дослідивши усі наявні докази суд пристав на аргументи позивача та задовольнив позов. 

Бенефіціарними власниками ТОВ “Санлайт Енерго” наразі вказані британьске “Ел ті ай реенерджі клінтек інвестментс альфа лімітед”, турецьке ТОВ “Де рай Юкрейн” та прописаний у Дніпрі Євген Ярменко. Останній є співвласником ще кількох десятків компаній, що спеціалізуються на виробництва систем кріплення, будівництві та експлуатації сонячних електростанцій, а також виробництві металоконструкцій.  

 

Залиште відповідь