У Галущенка проштовхують свою людину на «Оператора ГТС» задля схеми на 3 мільярда
27.08.2022   //   105 Переглядів

Після внесення Міністерством енергетики змін до системи обліку газу  державне ТОВ «Оператор ГТС України» виявилося винним приватним газовидобувним фірмам 3 млрд грн. Тепер міністерство проштовхує на керівництво компанії заступника міністра Миколу Колісника, щоб не зруйнувалась «масштабна схема». Про це написав Микола Тесля в «Дзеркалі тижня».

На початку березня Міненерго заборонило експорт газу для ліквідації хаосу на ринку та вирівнювання балансу в умовах війни. Наказ №110 постановив, що державі потрібно віддавати за низькою регульованою ціною усі надлишки газу, що компанії видобули, але не продали на ринку. Відстеження велося на електронній інформаційній платформі, що і раніше фіксувала баланс газу в магістральних газопроводах.

Менше ніж за два тижні Міненерго внесдо зміни до наказу. Суть їх така: у систему обліку газу дозволили вносити дані наприкінці місяця, а не наприкінці кожного дня.

«У результаті цих простих змін деякі компанії заднім числом внесли зміни, за якими виявилося, що ОГТСУ їм ще й винен гроші за відібраний газ (таке теж технологічно буває, але в значно менших обсягах). Раніше до такого не додумувалися, бо дані були більш-менш публічними. А тут же війна — вона все спише», – йдеться в статті «ДТ».

В результаті цих змін, ОГТСУ стала винною за газ 3 млрд грн. Борг цей виріс через те, що віддавати приватним фірмам паливо потрібно за ринковою ціною, що за даними Української енергетичної біржі тримається на рівні 24 тис грн, а не за ціною закупівлі по 15 тис грн. за тисячу кубометрів.

ОГТСУ не поспішає повертати ці борги і намагалося залучити до розслідування правоохоронців.

На початку серпня замміністра енергетики Фарід Сафаров надіслав листа наглядовій раді АТ «Магістральні газопроводи України», яке володіє 100% часткою в ОГТСУ. В листі він попросив 15 серпня розглянути питання призначення в.о. гендиректором «Оператор ГТСУ» іншого замміністра енергетики – Миколу Колісника замість діючого Сергія Макогона.

В листі Міненерго вказував, зокрема, на те, що в липні 2021 уряд своїм розпорядженням №833 передав «МГУ» в управління саме Міненерго.

Призначення керівником ОГТСУ заступника міністра енергетики, зокрема, порушує Закон «Про запобігання корупції», який чітко стверджує, що жодна особа протягом року не має брати участі у керівництві організаціями, на які вона могла впливати, коли працювала на державу. А Колісник до призначення замміністром в травні цього року працював у директораті Міненерго, де, за даними самого міністерстваа, «забезпечував формування політики в нафтогазовому комплексі, взаємодію з підприємствами нафтогазового комплексу, реалізацію проєктів щодо збільшення видобутку газу, підписання угод про розподіл продукції».

Призначення поки не відбулося. А наглядова рада компанії «МГУ» разом з нардепами вирішила з’ясувати ситуацію щодо «достовірного відображення інформації про реальний фінансовий стан ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ).

Залиште відповідь