Міськрада через суд повернула землю під “цирковим” місцем та 174 тисячі боргу
25.08.2022   //   122 Переглядів

Господарський суд Кіровоградської області задовольнив позов Кропивницької міської ради, щодо розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення заборгованості по орендній платі у розмірі 174,04 тисяч гривень.

Відповідне рішення на користь міськради було опубліковано в реєстрі судових рішень 23 серпня.

Мова йде про ділянку площею 0,28 га поблизу будинку №1 по вулиці Соборній, яку ТОВ “Питер” взяло в оренду ще в 2006-му році.  

В обґрунтуванні позовних вимог представник міської ради вказав на 13-місячну заборгованість по сплаті орендної плати за користування земельною ділянкою. Вказану територію ТОВ “Питер” свого часу отримало для розміщення торговельного комплексу. Однак за майже 16 років нічого так і не побудувало. Хоча саму ділянку отримало на строк в 25 років.

У 2018-му році між сторонами розпочались судові спори щодо підвищення орендної плати ініційованої радою на підставі перерахунків після встановлення нової нормативної грошової оцінки землі. Тоді суди також стали на бік орендатора та присудили ТОВ “ПИТЕР” сплачувати за період із 01 січня по 06 грудня 2021 року по 12,35 тис грн/місяць, а з 07 грудня 2021-го -18,85 тис грн/місяць.

Однак орендатор проігнорував ці рішення та самоусунувся від виконання нових умов договору. У підсумку трохи більше ніж за рік накопичився суттєвий борг – 174,04 тисячі гривень. 

Враховуючи невиконання взятих на себе зобов’язань господарський суд підтримав позов Кропивницької міської ради та присудив розірвати згаданий договір, а ТОВ “Питер” виплатити заборгованість що утворилась.

Що ж до самої ділянки, то це відоме усім громадянам місце між будівлею колишньої АТС №3 та ТРЦ де розташовані супермаркет «Копілка», кінотеатр “Портал” та інше. Останнє десятиліття територія використовувалась як місце розміщення пересувних цирків, що приїздили з гастролями до Кропивницького.

Залиште відповідь