Підрядник, який встановлював майданчики для виявлення перегрузів, сам попався з перегрузом
11.08.2022   //   109 Переглядів

Система вагового контролю зафіксувала порушення норм навантаження автівок підприємства “Канів-граніт”. Однак власнику фірми вдалося уникнути відповідальності.

8 серпня Канівський міськрайонний суд Черкаської області розглянув позов Абова Авеяна проти Державної служби України з безпеки на транспорті. Позивач просив скасувати накладені на нього постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Згідно з матеріалами справи, у кінці грудня 2021 року автоматичною системою вагового контролю на трасі Київ-Одеса було зафіксовано порушення допустимих норм навантаження трьох асфальтовозів SHACMAN SX3258. Автоматично були сформовані та підписані три постанови, якими задокументовано “перегруз” у розмірі від 38% до 54% на одну автівку. 

Вантаж та автівки належали канівському підприємству “Канів-граніт”. На його власника та директора Абова Авеяна були сформовані 3 штрафи сумою у 51 тисячу гривень. 

Позивач не визнав свою провину та подав до суду. Він апелював до того, що товарно-транспортними документами, якими супроводжувався маршрут, перевантаження не зафіксовано, крім того, на постанови був накладений електронний цифровий підпис працівників патрульної поліції. У той час, як уповноваженим органом на винесення подібних штрафів є Державна служба України з безпеки на транспорті.

У підсумку суд задовольнив адміністративний позов підприємця. оскільки підписи були накладені працівниками патрульної поліції.

ТОВ “Канів-граніт” зареєстроване у місті Каневі та є одним із лідерів дорожнього ринку на Черкащині. За останні роки підприємство отримало від різних замовників, зокрема і Служби автомобільних доріг у Черкаській області, право на здійснення 477 підрядів загальною вартістю 887 млн гривень. 

Серед угод ТОВ “Канів-граніт” є і виконання підряду з встановлення системи вагового контролю на трасі Київ-Одеса 36+303.

Залиште відповідь