Криворізька лікарня купила коштовну рентгенівську трубку у компанії, бенефіціар якої співпрацював з Міноборони РФ
31.07.2022   //   662 Переглядів

Криворізька міська лікарня №2 22 червня замовила за 5,8 млн. грн. деталь для ремонту ангіографа  у ТОВ «АФС Медицинтехнік».  

Угоду між лікарнею та продавцем опубліковано 29 липня в системі Прозорро.

Закупівля рентгенівської трубки MRC200 0508 ROT-GT 1003 для системи ангіографічної інтервенційної AlluraXper FD10 тендерний комітет лікарні провів без використання електронної системи за процедурою «Українська Визвольна Війна», що дозволяє швидко проводити тендери в умовах воєнного часу.  

Переможець закупівлі «Медицинтехнік» запропонував деталь за ціною 5,79 млн грн.

ТОВ «АФС Медицинтехнік» зареєстроване у 2013-му році. Фірма займається постачанням професійного діагностичного обладнання для всіх типів державних лікувальних закладів та установ, медичних центрів та кабінетів приватного типу. Директор компанії — Дмитро Лаврентій.

За даними аналітичної платформи YouControl, засновником ТОВ «АФС Медицинтехнік» є німецька фірма «AFS Medizintechnik GmbH». Серед проєктів останньої — неодноразова співпраця із Росією.

Кінцевими бенефіціарами ТОВ «АФС Медицинтехнік» вказано громадянина Росії Олександра Халімона та німця Свена Краутера.

Халімон також є керівником та власником московської фармацевтичної компанії «Сонорей медікал груп», яка отримує мільйонні держзамовлення від Міністерства оборони Росії. В одній будівлі, але в сусідньому офісі прописана та функціонує ООО «АФС Медицинтехник», що також займається постачанням медичного обладнання.

Після нападу Росії на Україну Халімон вийшов із числа бенефіціарів українського бізнесу. Партнер Халімона Свен Краутер, який зазначений керуючим директором німецької «AFS Medizintechnik GmbH», сьогодні є єдиним власником німецької фірми. Але журналісти видання РБК у своєму розслідуванні пишуть, що про Свена Краутера немає згадок у жодних німецьких реєстрах і підозрюють, що це — підставна особа.

  

 

 

 

Залиште відповідь