Через сплив строків давності адвокат, якого підозрювали в хабарництві, уникнув покарання
31.07.2022   //   99 Переглядів

Волинського адвоката Миколу Омелянюка звільнили від відповідальності за «кримінал». Він обіцяв своєму клієнтові вирішити справу з суддею і прокурором за «заохочення» розміром в 1300 доларів США. Попався на гарячому навесні 2017-го. Справу розглядали так довго, що збіг термін притягнення зловмисника до відповідальності.

Про це написала Ніна Заболотня для «Сила правди». Рішення ухвалив Ратнівський райсуд.

Адвокат з Володимира Микола Омелянюк вів справу чоловіка, якого у 2016 році Служба безпеки України затримала на митниці з наркотиками. Однак вирішив не напружуватися стратегією захисту і запропонував залагодити все грошима. Він переконував, що за 1300 доларів США домовиться з прокурором і суддею Любомльського районного суду про покарання не пов’язане з позбавленням волі і повернення підзахисному вилученого автомобіля.

Спритника затримали на гарячому, коли підзахисний передав йому 900 доларів.

Адвокат-касир свою провину не визнав, стверджував, що отримані кошти – це гонорар від клієнта. Проте докази, здобуті під час негласних слідчих дій, це спростували. У слідства були записи розмов між Омелянюком і його підзахисним.

Розслідування і суди тривали п’ять років. Потерпілий не з’являвся на засідання. Обвинувачений заявляв відвід судді.

У квітні 2021-го збіг термін притягнення Миколи Омелянюка до відповідальності за шахрайство і цю статтю просто виключили.

У травні 2022-го його визнали винним і засудили за зловживання впливом. Ратнівський районний суд призначив йому покарання у вигляді штрафу розміром 17 тисяч гривень.

Через місяць Микола Омелянюк звернувся до суду з клопотанням про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв’язку з закінченням строків давності і суддя Василь Лях прийняв відповідне рішення.

«Стягнення штрафу із засудженого Миколи Омелянюка вироком Ратнівського районного суду Волинської області від 03 травня 2022 року припинити, провадження закрити, у зв`язку зі звільненням обвинувачено від відбуття призначеного покарання, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності», – йдеться в ухвалі.

До слова, Микола Омелянюк неодноразово попадався за спроби «вирішувати» проблеми за допомогою хабарів. Його судили разом з іншим відомим волинським адвокатом, чоловіком народної депутатки Ірини Констанкевич Миколою Сорокопудом. За версією слідства, чоловіки брали гроші з юристів за сприяння успішній здачі іспитів для отримання посвідчення адвоката. При цьому Омелянюк знову виконував роль посередника. Зараз справа – в касаційній інстанції.

Залиште відповідь