У Франківську кістково-туберкульозний санаторій за 10 мільйонів відремонтує підозрювана в розкраданні коштів фірма 
30.07.2022   //   67 Переглядів

 Комунальне підприємство «Івано-Франківської обласної ради «Будінвест» 26 липня за результатами тендеру замовило ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Західспецбуд» поточний ремонт кістково-туберкульозного санаторію за 9,83 млн грн.

Про це повідомляється в системі «Прозорро».  

Йдеться про поточний ремонт приміщень КНП «Івано-Франківський обласний спеціалізований (спеціальний) кістково-туберкульозний санаторій «Смерічка» Івано-Франківської обласної ради».

На торгах єдиним конкурентом було ТОВ «Планетабуд», яке запропонувало трохи більшу суму – 9,89 млн грн. Фірми не торгувалися під час аукціону. 

ТОВ «Інвестиційна-будівельна компанія «Західспецбуд» зареєстрована у м. Снятин (Івано-Франківська обл.), а його власником є житель Одеської області Дмитро Зубенко, хоча щонайменше до 2018 року фірма належала Левко Богданові з Івано-Франківська.

У 2019 році видання «Курс» повідомляло, що народний дім у селі Белелуя на Івано-Франківщині, який будував «Західспецбуд», на той час так і не ввели в експлуатацію, хоча у жовтні 2018 року його бутафорно «відкривали».

Будівництво народного дому почалося у 2008 р і його спочатку проводило ТОВ «Рембудкомінвест». У 2016 році підрядник через суд розірвав договір із Департаментом будівництва Івано-Франківської ОДА, бо той відмовився збільшити вартість угоди.

Департамент оголосив нову закупівлю. Серед учасників були ТОВ «ІБК «Західспецбуд» та ПП «Форесс», які розіграли тендер. Компанії подали найнижчі цінові пропозиції, у них був спільний номер телефону, адреса, а документи завантажили на Prozorro із різницею у півгодини. 

Переможцем торгів став «Західспецбуд». Департамент уклав з ним договір на 6,65 млн грн. А згодом окремо дозамовив будівництво каналізаційних мереж та споруд  в народному домі на 260 тис. грн.

Згодом відділ культури та релігій Снятинської РДА та Белелуйська сільрада витратила понад півмільйона гривень на товари, які вже були передбачені угодою про будівництво. 

Через будівництво народного дому у липні 2019 року слідчі Івано-Франківської поліції почали досудове розслідування. За версією слідчих, «службові особи «Західспецбуду», перебуваючи у змові з службовими особами Департаменту будівництва Івано-Франківської ОДА, вчинили розкрадання бюджетних коштів у великих розмірах».

Залиште відповідь