Гуманітарна допомога на Дніпропетровщині виявилася засекреченою 
28.07.2022   //   97 Переглядів

26 липня 2022 року дніпровська журналістка Олена Гарагуц отримала відповідь від Військової адміністрації Дніпропетровської області щодо роботи логістичного центру з комплектування наборів гуманітарної допомоги, згідно з якою інформація про об’єми та вміст гуманітарної допомоги виявилася засекреченою, а особи, які збирають таку інформацію, підлягають ретельній перевірці.

Про це повідомило видання «Лица».

14 липня журналістка відправила свій запит на адресу Дніпропетровської обласної державної адміністрації:

«Прошу надати інформацію про об’єми та вміст гуманітарної допомоги, яка комплектується у набори, повідомити про країни, які передають до логістичного центру в Дніпрі гуманітарну допомогу, та області України, у які передаються ці зкомплектовані набори гуманітарної допомоги».

Відповідь вона отримала від першого заступника голови облдержадміністрації – начальника обласної військової адміністрації Володимира Орлова, який повідомив, що отримати такі дані через військову агресію Російської Федерації журналісти не мають можливості.

«Збір відповідної інформації під час війни може мати ознаки диверсійної діяльності, спрямованої проти України, а тому є необхідність ретельної перевірки осіб, які таку інформацію збирають, та переслідуваної ними мети», – написав пан Орлов у відповідь на запит.

Питання щодо роботи логістичного центру з комплектування наборів гуманітарної допомоги в Дніпрі виникли у журналістки після перегляду сюжету запорізького телебачення alex.ua про проблеми з гуманітарною допомогою, яку привозять з Дніпра після перепакування. Набори в запорізьких пунктах роздачі були різні за вмістом та вагою, що викликало багато питань у отримувачів цієї допомоги в Запоріжжі.  

Про існування логістичного центру з комплектування наборів гуманітарної допомоги в Дніпрі стало відомо з публікації на офіційному сайті Президента Зеленського після того, як 08 липня 2022 року глава Держави відвідав Дніпро, де ознайомився з роботою центра.

Олена Гарагуц журналістка та засновниця інтернет-ЗМІ «Лица», вона також є керівницею громадських організацій «Люстраційна антикорупційна рада Придніпров’я», «Інститут публічної влади» та «Люстраційний антикорупційний комітет Майдану».

Залиште відповідь