Вінницька міська рада відсудила 1,8 мільйона гривень за неналежне користування землею
07.07.2022   //   90 Переглядів

Господарський суд Вінницької області задовольнив позовну заяву Вінницької міської ради щодо стягнення з ПрАТ “Управління виробничо-технологічної комплектації “Спецсільгоспмонтаж” 1,78 мільйонів гривень. Відповідно до прийнятого на початку липня рішення, кошти мають бути сплачені за використання земельних ділянок без правовстановлюючих на те документів.

Розглянувши матеріали справи судом було встановлено, що підприємство у 2004 році отримало у користування дві земельні ділянки площею 0,77 та 0,07 га. Незважаючи на те, що термін дії відповідних договорів оренди закінчився ще в 2014 році приватники не припинили використовувати ці землі й по сьогодні. 

За інформацією Вінницької міськради у листопаді 2013-го року вони звертались до “Спецсільгоспмонтажа” з листом, в якому роз’яснювали підстави внесення змін до договорів оренди земельних ділянок в частині зміни розміру орендної плати. Тим не менш ні додаткові угоди щодо оплати за користування землею, ні щодо пролонгації терміну дії договорів оренди підписані сторонами не були. І хоча підприємство продовжувало сплачувати певні суми на рахунки ради, однак вони були значно меншими за визначений розмір орендної плати з урахуванням новообчисленої нормативної оцінки ділянок. 

З метою досудового врегулювання спору міськрада у жовтні 2021 року направила підприємству лист-повідомлення з пропозицією добровільної сплати збитки. Однак поштова кореспонденція була повернута до виконавчого комітету Вінницької міської ради після закінченням терміну її зберігання. 

Враховуючи усі наявні факти та відсутність від “Спецсільгоспмонтажа” відзиву та доказів на спростування позовних вимог, суд вирішив задовольнити позовні вимоги міської ради та стягнути з підприємства 1,78 мільйонів гривень боргу.

Станом на 4 квартал минулого року 64,4% акцій ПрАТ “Управління виробничо-технологічної комплектації “Спецсільгоспмонтаж” належало нині покійному місцевому підприємцеві Василю Люблінському. Керує товариством Ірина Люблінська.

Залиште відповідь