На тлі чуток про скорочення держслужби, у ВР взялися за розмноження Держстату
06.07.2022   //   76 Переглядів

Верховна Рада схвалила за основу проект нового закону “Про офіційну статистику”, який передбачає створення Національної ради з питань статистики, що діятиме нарівні з уже звичними “виробниками статистики” – Держстатом, Нацбанком та Міністерством фінансів.

Про це йдеться в урядовому законопроекті №5886, який у першому читанні підтримали 260 народних депутатів, пише «Дзеркало тижня».

Згідно з пояснювальною запискою до проекту документа, новий закон має замінити чинний закон “Про державну статистику” та гармонізувати державну статистику України зі статистичною системою ЄС та загальноприйнятими принципами світової та європейської статистичної практики.

Законопроект передбачає, що національна статистична система складатиметься з таких рівноправних виробників офіційної статистики як Держстат, Нацбанк та Мінфін. Плюс – передбачає створення Національної ради з питань статистики.

“Створення згаданої Ради передбачено зобов’язаннями України згідно з Порядком денним Угоди про асоціацію України ЄС. Підпунктом 7.3 пункту 7 Порядку денного асоціації Україна – ЄС для підготовки та сприяння імплементації Угоди про асоціацію передбачено зобов’язання України щодо приведення Закону України “Про державну статистику” у відповідність вимогами щодо створення Національної ради з питань статистики та імплементації Європейського кодексу статистичноъ практики”, – йдеться в пояснювальній записці.

На майбутню Нацраду планується покласти важливе державне завдання:

  • надання консультацій з усіх статистичних питань;
  • коментарі важливих подій та рішень у Держстаті.

При цьому концептуально Нацрада буде організована як консультативний орган при Кабміні.

Свою ініціативу в Кабміні пояснюють також рекомендаціями, які були надані Україні далекого 2011 року.

Нагадаємо, Мінцифри розробляє реформу, згідно з якою кількість чиновників у країні зменшиться вдвічі.

Уряд налаштований провести реальну реформу, яка включатиме не лише скорочення кількості чиновників, а й зміну підходів до роботи державного апарату та визначення розмірів оплати праці.

Мета запропонованої реформи шляхетна: підвищити ефективність роботи чиновників та урізати витрати на їх утримання. В результаті об’єднання міністерств та функцій забезпечення їхньої діяльності штат центральних апаратів міністерств скоротиться з 9,2 тис. до 2,7 тис. осіб. Кількість працівників їх територіальних органів – з більш ніж 15 тис. до менш ніж 9 тис. грн.

Передбачається, що зменшаться штати Пенсійного фонду, Податкової служби, Держстату. У їхніх центральних апаратах працюють 13 тис. осіб, у територіальних – 80 тис. Після реформи кількість таких органів скоротиться з 58 до 43, кількість працівників у їх центральних апаратах – до 4,3 тис. осіб, у територіальних – до менше ніж 40 тис. осіб.

Порядок денний асоціації між Україною та ЄС був схвалений Радою асоціації Україна-ЄС 16 березня 2015 року. Ця подія відбулася майже непоміченою в Україні.

Одним із 10 пунктів цього порядку денного справді була реформа державного управління.

Однак йшлося про комплексну реформу державного управління, у тому числі в частині державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.

Залиште відповідь