Прокурори стягують з фірми оточення сина екс-президента 7 мільйонів
01.07.2022   //   106 Переглядів

21 червня Господарський суд Полтавської області виніс рішення за позовом прокурорів Лубенської місцевої прокуратури прокуратури до дочірнього підприємства “Нафком-агро”, що займається вирощуванням сільгосппродукції.

Прокурори пішли до суду в інтересах Ромоданівську селищної ради, на території якої приватне товариство володіло об’єктом незавершеного будівництва: цукровим заводом, придбаним у 2010 році.

Згідно з матеріалами справи, після 2010-го “Нафком-агро” не стало продовжувати з селищною радою договір оренди земельної ділянки площею майже 40 гектарів. Далі була виготовлена технічна документація, якою землю розділили на 3 окремі ділянки, але її погодження з боку “Нафком-агро” не відбулося з невідомих причин. 

За підрахунками прокурорів, всього підприємці не сплатили до місцевого бюджету селищної ради понад 6,8 млн гривень орендної плати за використання вказаної земельної ділянки. Суд вивчив матеріали справи, відзиви та заперечення сторін і задовольнив вимоги прокурорів. Рішення передбачає стягнення на користь Ромоданівської селищної ради 6,8 млн гривень.

Аграрний бізнес компанії “Нафком-агро” активно розвивався на початку 00-х та під час правління президента Віктора Януковича. Компанія, згідно з інформацією з профільних ресурсів, контролювала земельний банк площею у понад 200 тисячі гектарів. Після втечі Януковича бізнес аграріїв пішов на спад. Зараз інформація про реальний об’єм земельного банку компанії невідома. Згідно з фінзвітністю за 2020 рік, у компанії було лише 280 тисяч гривень доходу.  

“Нафком-агро” також підозрювали у привласненні державної пшениці, що передавалась їй на зберігання за часів Януковича. Але у 2014 році слідчі, за версією суддів, не змогли надати належних доказів передачі державного майна приватній компанії.  

“Нафком-агро” належить компанії “Нафком”, засновниками якої є Олексій Гапон та Олена Шмідт. Їх пов’язують із сином президента Леоніда Кравчука – Олександром. У свій час Кравчук-молодший володів однойменним футбольним клубом “Нафком”, який базувався у Броварах. 

Залиште відповідь