Чиновницю райвідділу освіти Кривого Рогу, яку судили через службову недбалість, суд звільнив від кримінальної відповідальності
14.05.2022   //   516 Переглядів

13 травня 2022 року Дзержинський районний суд виніс ухвалу про закриття кримінального провадження у зв’язку із тим, що тендерний комітет, який вона очолювала припинив існування.

Ухвала опублікована в Реєстрі судових рішень.

Повідомляється, що в 2019 році голова тендерного комітету відділу освіти Металургійної районної у місті ради Тетяна Дирда, уклала за державні кошти договір з директором ТОВ «Айті-Інвест» Наталією Дашевською про закупівлю мережевих маршрутизаторів. Ціна обладнання виявилася завищеною – чиновниця проігнорувала явно завищену ціну і надлишково сплатила постачальниці 192 тис грн. Ця сума в 200 разів перевищила неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що призвело до завдання державі, в особі відділу освіти виконкому Металургійної районної у місті ради матеріального збитку на вказану суму.

Дії чиновниці Дирди прокуратура кваліфікувала як службову недбалість. За фактом укладеної угоди було відкрито кримінальне провадження, яке внесено в ЄРДР 04 листопада 2021 року за №42021042060000083.

Вже після відкриття цього провадження, а саме 15 листопада 2021 року, начальник відділу освіти Металургійної районної у місті ради Максим Новіков видає наказ № 357, яким припиняє діяльність тендерного комітету, що очолювала його підлегла. Із цим наказом на руках адвокат обвинувачуваної чиновниці О. Горін апелює до суду із клопотанням щодо звільнення його підзахисної від кримінальної відповідальності у зв`язку зі зміною обстановки, бо якщо немає тендерного тепер вона перестала бути суспільно-небезпечною особою.

Прокурор Криворізької південної окружної прокуратури О.Бондарчук в судовому засіданні підтримує клопотання захисника, а голова відділу освіти М.Новіков, який в суді представляє інтереси потерпілої  сторони – тобто бюджету Криворізької громади, не заперечує проти цього клопотання.

Таким чином суд прийшов до висновку, що службова недбалість – злочин нетяжкий, обвинувачена вчинила його вперше, а ще до того ж має на утриманні неповнолітню дитину, а вчинене нею діяння внаслідок зміни обстановки (припинення діяльності тендерного комітету) втратило суспільну небезпечність. За висновком суду, відсутність тендерного комітету в районному відділі освіти унеможливлює в майбутньому вчинення пані Дирдою кримінально караних діянь.

Кримінальне провадження по справі чиновниці суддя Дзержинського суду О. В. Чайкіна закрила та звільнила Тетяну Дирду від кримінальної відповідальності. Зазначена чиновниця сплатила на користь держави лише вартість судової товарознавчої експертизи у розмірі 1,3 тис грн..

Тетяна Дирда і далі продовжує працювати в виконкомі на посаді заступниці начальника відділу освіти Металургійної районної у місті ради. На Прозорро Тетяна Дирда вказана як контактна особа Металургійного РВО та продовжує займатися закупівлями, але договори із постачальниками та підрядниками тепер підписує особисто пан Новіков.  

ТОВ «Айті-Інвест», директорка якого продала маршрутизатори по завищених цінах, продовжує працювати з бюджетом криворізької громади. Компанія вже перемогла у 473 закупівлях на суму 16,95 млн. грн.

 

Залиште відповідь