У Кривому Розі фірма рабина, одесита та екс-мера Любоненка отримає 431 мільйон на ремонті доріг
12.03.2022   //   153 Переглядів

Департамент розвитку інфраструктури міста Кривого Рогу (ДРІМ) 10 березня підписав договір на поточний ремонт вулиць та доріг міста з ТОВ «Веташляхбусд» на 431,29  млн грн.

Про це повідомляєтся в системі Прозорро

Закупівлю з ремонту дорожнього покриття в ДРІМ оголосили ще до початку війни. Планували витратити 433,23 млн грн.

23 лютого став відомий переможець, але напад військ РФ змусив чиновників поставити закупівлю на паузу. Суперником ТОВ «Весташляхбуд» на торгах було ТОВ БВФ “Елітпроект”. Пропозиція фірми була на 342 тис грн. більше.

Якийсь час у мерії вичікували, а 10 березня з переможцем ТОВ «Весташляхбуд» підписали договір. В той же день, 10 лютого, було підписано і додаткову угоду. Суму зобов’язань зменшили на 1,5 млн. грн. Таким чином, ТОВ «Весташляхбуд» у 2022 році може розраховувати на дорожні роботи у Кривому Розі загальною вартістю 431,29 млне грн.

У техзавданні традиційно лише перелік із 397 вулиць, провулків та проспектів міста без вказівки конкретних локацій ремонтних робіт. А також загальна кількість кубометрів демонтованого асфальту та бетонних фундаментів, тонни витрачених матеріалів та кілометри нанесеної розмітки.

Поки угоду не було підписано, сторони працювали у рамках договору з минулорічного тендеру. З ТОВ «Весташляхбуд» ще на початку січня також було підписано додаткову угоду, тому компанія і з початком нового року мала можливість отримувати і замовлення, і оплату за роботу.

Тендером зацікавилися в Держаудитслужбі. 5 травня у відомстві оголосили фінмоніторинг закупки, в рамках якого затребували документи на обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, очікуваної вартості предмета закупівлі та розмір бюджетного призначення,  а також вимагали надати посилання на офіційний сайт розпорядника коштів.  

У відповіді ДРІМ зазначив, що очікувану вартість розраховано з урахування фактичних витрат минулих періодів, індексу інфляції та підвищення мінімальної заробітної плати. Посилання на сайт чиновники не надали, пояснивши, що доступ до офіційних ресурсів в Кривому Розі обмежили на час війни.

Криворізький тендер потрапив топ-10 найдорожчих закупок березня за версією сайта Наші гроші. За даними порталу Е-дата, в березні підприємство отримало за дорожні ремонти 661 тис грн.

ТОВ «Весташляхбуд» контролює весь ринок дорожніх робіт в Кривому Розі. Фірма входить до пулу компаній одеського бізнесмена Сурена Сардаряна і. За даними аналітичної платформи YouControl, бізнес-структурам Сардаряна належить третина фірми. Ще одну частину оформлено на Ганну Лаврешину – доньку екс-мера Кривого Рогу Юрія Любоненка. З жовтня 2021 року до числа бенефіціарів ТОВ «Весташляхбуд» увійшов син головного рабина Кривого Рогу Едері Менахем Мендель. Сім’я рабина Лірона Едері отримала контроль над третиною цього криворізького монополіста.

Залиште відповідь