Підряд з благоустрою на Інгульці за 3 мільйона отримав підприємець із оточення нардепа Шпенова  
24.02.2022   //   198 Переглядів

Виконком Інгулецької районної у місті ради (Кривий Ріг Дніпропетровської обл.) 18 лютого за результатами тендеру замовив ФОП Валентин Грижук послуги з утримання територій загального користування на житловому масиві Інгулець за 2,98 млн грн. Про це повідомляється в «Прозорро».

У списку на прибирання:

  • 24 дитячих та спортивних майданчика, з загальною площею прибирання 79,664 м2;
  • 27 зупиночних павільйонів;
  • 29 зелених зон, зальною площею 2526 м2;
  • 7 урн.

В зелених зонах замовник замовив викошування газонів за допомогою бензотримерів, вирубку порослі, очищення території від випадкового сміття, за необхідність підмітання асфальтових покриттів та посипка від ожеледиці. При цьому чиновники залишили за собою право змінювати обсяги послуг за допомогою укладання додаткових угод до договору.

Закупівлю розіграли два учасника: ФОП Грижук та ТОВ «Деродез».

До речі, минулорічним підрядником виконкому з прибирання теж був цей підприємець. І спаринг-партнером було те ж саме ТОВ «Деродез», яке працює зазвичай в північній частині міста.

Валентин Грижук зареєстрував приватний бізнес з прибирання територій лише в березні 2019 року. А в квітні вже отримав перше замовлення від Інгулецького виконкому. Справи у підприємця-початківця пішли вгору. Після серії невеличких підрядів Грижук отримує річний заказ на прибирання. Сьогодні в активі ФОП Грижук замовлень на 10 млн грн. Всі вони, за невеликим винятком, від Інгулецького виконкому.

Зареєструвавшись як ФОП, безпартійний Валентин Грижук прийняв участь у виборах до Верховної Ради від 37 округу, в межі якого потрапляє Інгулецький район Кривого Рогу. Балотувався він як самовисуванець і керівник проекту Громадський рух «Слуга народу». За версією експертів з Чесно, Грижук – кандидат-фейк, який нічого не мав спільного з партією Президента, окрім назви. Але саме назва проекту повинна була ввести в оману виборців та відтягнути їхні голоси.

А ще кандидат Грижук отримав право на представництво у виборчих комісіях. Цей кандидат працював в інтересах кандидата Дмитра Шпенова, який і переміг на 37 окрузі та був найбільше зацікавлений у створенні та фінансуванні клонів команди президента. Шпенов уже протягом трьох каденцій представляє Інгулецький район у Парламенті України. До того, як потрапити до нардепів, був депутатом від партії Регіонів у Криворізькій міськраді, працював юрисконсультантом на підприємствах Ахметова, а у Верховній Раді став лобістом інтересів олігарха.

Зазначимо, що і підприємницька діяльність Грижука сконцентрована виключно у межах Інгулецького району. Він також є власником та керівником ТОВ «Гарант-еліт». Півтора роки тому він увійшов до числа засновників ГО «Ліга спорт» та є членом Громадського формування Спеціалізований підрозділ сприяння поліції «Криворізька гвардія», що тісно пов’язане з КП «Криворізька муніципальна гвардія».

А ще Грижук очолює ТОВ «Топавтобуд», що належить Ользі Станковій, дружині екс-депутата-мільйонера від партії «Опозиційний блок» Павла Станкова. 2010 р. Станков був депутатом Інгулецької райради від «Партії Регіонів». У 2014 р. Станков став довіреною особою Дмитра Шпенова на виборах на вже знайомому нам 37 окрузі. З 2017 р. компанія родини Станкова ТОВ «Олір» також серед підрядників Інгулецького виконкому з ремонту об’єктів благоустрою.

Павло Станков – син Олександра Станкова, колишнього мера Інгульця та наукового партнера Юрія Вілкула, віце-президента Академії гірничих наук України. До 2016 рік був  членом виконкому Інгулецької районної у місті ради. Одна з вулиць Інгулецького району названа на його честь.

Інгулець – колишнє місто-супутник на півдні Кривого Рогу, що знаходиться на відстані приблизно 30 кілометрів від центральних районів міста. Колись Інгулець був окремим містом.

Юлія Карч

Залиште відповідь