“Кривбасводоконал” скупився піском та відсівом за неіснуючими цінами з переплатою
22.02.2022   //   448 Переглядів

 Постійний підрядник криворізьких комунальників продасть їм будматеріали дорожче  від власних відпускних цін.  На кожній тоні піску фірма накинула зверху по 100 грн., а відсіву – 100%

Комунальне підприємство «Кривбасводоканал» 8 лютого замовило ТОВ «Укртемп» пісок, відсів та щебінь за 4,05 млн грн.

Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Закупку провели  за переговорною процедурою. Як пояснив замовник, було проведено дві закупівлі піску, відсіву, щебеню, на які подав свої пропозиції лише один постачальник. Замовник посилається на закупівлі, оголошені ще в минулому році – 29 листопада та 15 грудня.

Але не згадує про абсолютно ідентичну закупівлю 26 жовтня 2021 р., а також тендер від 18 листопад 2021 р.,  який вже 26 листопада попав під фінмоніторинг Східного офісу Держаудитслужби. В закупівлі було виявлено порушення і аудитори звернулися за поясненнями до замовника. Але їм відповіли, що цей тендер вже не є актуальним, його відмінено 29 листопада. І саме в цей день з’явилась ще одна закупівля, яка потім стала приводом для застосування «переговорки».

«Укртемп» запропонувало 4,05 млн грн. за всю партію продукції, яку фірма зобов’язується поставити впродовж 2022 року. Доставка – за рахунок постачальника і закладена в вартості будматеріалів.

Предмет закупівлі Кількість, тонни Ціна за одиницю, грн.
Пісок річковий (м.к. 1.4-1.8) 500 450
Відсів гранітний 500 390
Щебінь з електропічних шлаків фр. 5-20 350 505
Щебінь з електропічних шлаків фр. 20-40 5280 495
Щебінь з домених шлаків фр. 20-40

При цьому ціни на сайті постачальника ТОВ «Укртемп» набагато дешевші. На сайті вказано, що є партнерські ціни. Ми звернулися до постачальника ТОВ «Укртемп», щоб дізнатися актуальні ціни на продукцію та умови співробітництва. З’ясувалось, що ціни не актуальні. Сьогодні весь щебінь посередник продає самовивозом по ціні 450 грн./., пісок – 350 грн./т.

Відсів фірма закуповує за ціною 170 грн./т у компанії «Босс Технолоджи» з Девладівського родовища на Дніпропетровщині. «Кривбасводоканал» його вже отримує за ціною 390 грн./т.

Тобто, на кожній тоні піску посередник накинув зверху по 100 грн. З кожної тони щебеню заробляє приблизно 50 гривень. На відсіві ціну накручує орієнтовно в 2 рази.

ТОВ «Укртемп» зареєстровано у березні 2014 року та належить мешканцю Кривого Рогу Віктору Победрі. Основний напрямок діяльності – оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та сантехнічним обладнанням. Три місяці тому він зареєстрував на сина Юрія ТОВ «Укртемп КР», що працює в сфері вантажних перевозок. Сьогодні фірма вже переписана на батька.

З КП «Кривбасводоканал» «Укртемп» має тендерні стосунки з 2017 р. Це головний замовник послуг компанії. Переважно комунальники закуповували в фірми Победрі пісок, щебінь та відсів, але в 2021 році на 4 млн грн. замовили послуг з технічного обслуговування та ремонту дорожньо-транспортних засобів.

Юлія Карч

Залиште відповідь