Суд виправдав прокурора з хабарем між сторінок Кримінального кодексу
21.02.2022   //   177 Переглядів

Кіровський райсуд Кропивницького визнав невинуватим вже колишнього начальника Петрівського відділу Олександрійської місцевої прокуратури Кіровоградської області у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (вимагання неправомірної вигоди) та виправдав у зв`язку з недоведеністю вчинення ним злочину.

Як ідеться у вироку від дев’ятого лютого, прокурора звинуватили у вимаганні п’яти тис. грн хабаря з жителя Петрівського району, який був фігурантом кримінального провадження щодо зберігання 47 кущів конопель.

Згідно з поясненнями потерпілого, близько місяця у його справі не проводилося жодних слідчих дій то ж він зателефонував слідчому поліції. Той повідомив, що йому треба з’явитися до прокурора.

31 серпня 2020 року прокурор під час розмови пообіцяв за п’ять тис. грн ініціювати перед судом призначення покарання, не пов’язаного з позбавленням волі. Вдома чоловік знайшов сайт Держбюро розслідувань та за зазначеним номером заявив про вимагання у нього хабаря. ДБР-івці прийняли заяву і надали засоби прихованої відеофіксації.

10 вересня чоловік прибув до прокурора, між ними відбулась розмова щодо його справи. Він запитав прокурора кому треба передати гроші, той відповів, що може віддати йому. Після цього прокурор дав чоловіку розкриту книжку в яку він поклав п’ять тис. грн та покинув кабінет.

Прокурор вину заперечив і доводив, що потерпілий кілька разів приходив до нього. Оскільки раніше особа до кримінальної відповідальності не притягувалась, вони обговорювали можливість укладення угоди про визнання винуватості й міру покарання. Під час останньої зустрічі чоловік погодився на угоду. Після цього він дав чоловіку книжковий варіант КПК України, а сам відкрив його на комп`ютері в електронному вигляді та почав роз`яснювати юридичні деталі. Фігурант справи сказав, що погоджується та повернув кодекс, який він поклав до верхньої шухляди робочого столу. При цьому він помітив, що сторінки не щільно прилягають одна до одної, а коли відкрив видання, з нього випали гроші. Прокурор пішов за чоловіком, щоб з’ясувати що це за гроші, але в цей момент його затримали працівники ДБР.

Дослідивши свідчення і докази, суд вказав, що відповідальність за передбачений ст. 368 ККУ злочин настає тільки за умови, якщо службова особа одержала неправомірну вигоду в інтересах того, хто її надає, використовуючи службові повноваження. Втім, прокурор не міг просити суд щодо пом’якшення покарання потерпілому, адже йому на той момент не оголосили про підозру, відтак він не був учасником кримінального провадження.

Крім цього, суд визнав недопустимими усі докази, зібрані слідством з підстав порушення підслідності. Мовляв, розслідування здійснюється слідчим того органу досудового розслідування, під юрисдикцією якого знаходиться місце вчинення кримінального правопорушення. Справою займалось Територіальне управління ДБР у Києві, натомість на Кіровоградську область поширюється діяльність Миколаївського теруправління.

У підсумку суд визнав колишнього прокурора невинуватим та виправдав у зв’язку із недоведеністю вчинення ним правопорушення. Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів.

За даними порталу “Судова влада” і declarations.com.ua, посаду начальника Петрівського відділу Олександрійської місцевої прокуратури Кіровоградської області обіймав Сергій Павлович Гришко. 

Залиште відповідь