Фірма помічника нардепа відсудила від БУВР Тиси майже 800 тисяч заборгованості по сумнівному тендеру
18.02.2022   //   223 Переглядів

Господарський суд Закарпатської області задовольнив позов ПАТ «Виноградівська ПМК №78» про стягнення  Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса майже 766 тисяч заборгованості.

Таке рішення суд прийняв 26 січня гривень 

З судового рішення відомо, у грудні 2019 року БУВР Тиси провело тендер на будівництво трьох дамб із супутньою інфраструктурою біля села Вільхівка для захисту будинків від підтоплень річкою Боржава. 

Участь у торгах взяли три фірми: ТОВ «Купол-Транс», ТОВ «Буд Пром Лайн», а також ПАТ «Виноградівська ПМК №78». Дві перші фірми пропонували виконати роботи за 12,1 та 13,8 мільйонів відповідно. Проте переможцем стала фірма з найдорожчою пропозицією – «Виноградівська ПМК №78» запропонувала виконати будівельні роботи за понад 15 мільйонів гривень.

Хоча єдиним критерієм відбору замовник вказав саме ціну, дві дешевші пропозиції від ТОВ «Купол-Транс» та ТОВ «Буд Пром Лайн» були відхилені на етапі торгів через відсутність необхідних тендерних документів.

У травні 2021 року Держаудитслужба провела перевірку цієї закупівлі і виявила порушення: оголошення про проведення процедури відкритих торгів не містило умов надання забезпечення тендерних пропозицій. Водночас, виходячи з протоколу розгляду пропозицій саме відсутність у пакеті одного з учасників закупівлі документу, що підтверджує надання забезпечення, і стало підставою для замовника відхилити найдешевшу пропозицію.

Наприкінці минулого року БУВР Тиси та “Виноградівською ПМК № 78” було укладено кілька додаткових угод, які продовжили термін виконання робіт на 2022 рік та зменшили їхню вартість до 13,6 млн грн.

З судового рішення відомо, що протягом 2019-2020 років за роботи на Боржові фірмі заплатили 8,95 млн грн. Але за актами виконаних робіт залишився борг в 766 тисяч гривень. Відповідач в суді повністю визнав цей борг, пояснивши, що добровільно його сплатити не зможе, адже це борг за 2020 рік. 

Одними із співвласників ПАТ «Виноградівська ПМК №78» є помічник народного депутата Владіслава Поляка (депгрупа “Довіра”) – Золтан Вайда та його найближчі родичі – брат і батько. На минулих місцевих виборах Вайда балотувався до Виноградівської міської ради від «Рідного Закарпаття», але не пройшов. Раніше його батько, Йосип Вайда, був депутатом міськради від «Партії регіонів».

У 2011 році будівельна фірма була фігурантом розслідування «Наших грошей» про те, як фірми що належать родичам і соратникам тодішнього міністра МНС Віктора Балоги, освоювали державні кошти виділені на берегоукріплення. Тоді один із співвласників фірми, Михайло Телеп’янович, представляв у міськраді «Єдиний Центр».

За даними “Прозорро”, «Виноградівська ПМК №78» уклала договорів в сфері держзакупівель майже на 297 млн грн. Із цієї суми майже половина (137 млн грн.) припадає на угоди з Басейновим управління водних ресурсів річки Тиса.

Залиште відповідь