Облпрокуратура замовила пожежний захист у наближеної до депутата фірми
18.02.2022   //   189 Переглядів

Кіровоградська обласна прокуратура 30 грудня 2021 року уклала договір на пожежний захист з ТОВ «Техногенна безпека» вартістю 197 тисяч. Потенційні учасники закупівлі вказували, що прокуратура виставила дискримінаційну вимогу в документації, проте замовник її не прибрав. 

За даними «ProZorro», прокуратура замовила підключення до пульта централізованого спостереження систем пожежної сигналізації, через який у разі пожежі сигнал передаватиметься до чергових пожежних частин, А ще цілодобове спостереження і технічне обслуговування обладнання на 16 своїх об’єктах: два у Кропивницькому, решта – в районах. Договір укладено до кінця року.

Серед технічних вимог замовник прописав умову, що учасник перед проведенням торгів повинен оглянути об‘єкти за місцем надання послуги. За результатами чого підписати з прокуратурою акт обстеження.

Один з потенційних учасників торгів подав зауваження, що така вимога є дискримінаційною.

«Замовник порушує право учасника на конфіденційність інформації, також дана вимога несе у собі корупційні ризики, адже для участі у тендері необхідно учаснику провести огляд, тобто ще до проведення аукціону та відкриття учасників, що візьмуть участь в закупівлі, Замовнику вже будуть відомі потенційні учасники процедури закупівлі», – вказував потенційний учасник.

На обґрунтування свого зауваження ймовірний учасник закупівлі наводив рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, яка визнала подібну вимогу дискримінаційною.

Втім, прокуратура зміни не внесла і лише констатувала, що така вимога є однаковою для всіх учасників торгів, а отже участь в торгах може брати будь-хто.

На зауваження про рішення АМКУ в прокуратурі озвучили власне бачення практики антимонопольників: «замовник на власний розсуд зазначає перелік та обсяг (кількість), формат, зміст та т. п. стосовно документів, які повинен надати Учасник».

Хоча в аналогічних випадках Антимонопольний комітет пише, що йдеться про дискримінацію коли участь в тендері зможуть взяти лише ті учасники, які нададуть акт підтвердження виїзду на об’єкт.

Бенефіціарним власником ТОВ «Техногенна безпека» значиться Олександр Христич. За даними аналітичного сервісу clarity-project, до 2020 року серед співзасновників підприємства був Юрій Дрозд, нині депутат Кіровоградської обласної ради від партії «Слуга народу». 

Судячи з інформації в аналітичній системі Youcontrol, до 2019 року серед засновників підприємства був екс-очільника ГУ МНС України у Кіровоградській області (1998-2005 рр.)  Олександр Адамович та члени його родини. Вони ж значаться засновниками низки компаній групи «АПС» (зокрема ТОВ «АПС-Київ», ТОВ «АПС-Кіровоград, до 2019 року – ТОВ «АПС-Кривий Ріг). 

Згідно з відомостями в аналітичній системі bi.prozorro, з 2016 року «Техногенна безпека» уклала угод на 10,09 млн грн. 

Залиште відповідь