Суд виправдав підозрюваних у розкраданні 5 мільйонів
15.02.2022   //   456 Переглядів

Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська визнав невинуватими і виправдав обвинувачених у розкраданні коштів на будівництві полігону «Правобережний у Дніпрі.

Про це йдеться у вироку суду від 8 лютого 2022 року.На лаві підсудних опинилися троє – директор КП «Еко Дніпро» Дніпровської міськради, директор підрядної організації ТОВ «Дніпроековтор» та начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Східного офісу Держаудитслужби.

Ще в грудні 2017 року директор комунального підприємства замовив роботи з проектування,будівництва та рекультивації «Комплексу раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний» у ТОВ «Дніпроековтор» та підписав договори з підрядником – спочатку на 1,23 млн грн. та 1,47 млн грн. у 2017, потім на 138,05 млн грн. у 2018, а згодом на 73,02 млн грн.
Роботи на полігоні тривали на доволі віддаленій відстані від місць мешкання дніпрян ще з 2017року.

Як зазначає слідство, з початку будівництва у директора ТОВ «Дніпроековтор» винник злочинний умисел із заволодіння грошовими коштами Дніпровської міської ради. Для цього він вирішив скористатися своїм службовим становищем і підробив актів приймання виконаних будівельних робіт за підписаними договорами. Директор скористався відсутністю контролю за достовірністю даних у звітно-кошторисній документації зі сторони інженера технічного нагляду та вніс завідомо неправдиві відомості із завищеними обсягами та вартістю виконаних підрядних робіт.

За період з початку будівництва і до квітня 2019 року було перераховано грошові кошти у сумі 5,55 млн грн. за фактично ненадані послуги. Порушення та збитки пізніше підтверджено висновком проведеної судової будівельно-технічної експертизи.

Але раніше ці махінації виявила аудиторська перевірка, ревізія фінансово-господарської діяльності КП «Еко Дніпро» та зустрічна звірка у ТОВ «Дніпроековтор», яку проводив начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Східного офісу Держаудитслужби. Виявивши розбіжності у цифрах, аудитор теж вирішив скористатися своїм службовим становищем, щоб одержати неправомірну вигоду для ТОВ «Дніпроековтор» та КП «Еко Дніпро» ДМР.

У своєму звіті він не відобразив виявлених розбіжностей і підробив акти ревізії. Слідство зазначає, що своїми злочинними діями співробітник Східного офісу Держаудитслужби спричинив громадським інтересам в особі Дніпровської міської ради матеріальні збитки на 5,5 млн грн. Досудове розслідування проводилось територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у Полтаві.

Сам судовий процес тривав лише три місяці – з середини грудня до початку лютого. За цей період керівник підрядної організації та аудитор встигли посидіти в СІЗО, назбирати та внести застави у розмірі 315 тис грн. та 168 тис грн. відповідно. Аудитору до того ж довелося звільнитися з роботи ісьогодні він безробітний.

Під час судових засідань заслухали багато свідків, які дали свідчення щодо того, як проводилися ревізії та зустрічні звірки, які було виявлено розбіжності у актах та де в кошторисі було закладено помилку, яка дозволила маніпулювати розрахунками. Слідчий у якості свідка долучив до справисертифікованого інженера-кошторисника, яка провела будівельно-технічне дослідження.
Результати будівельно-технічної експертизи теж доєднали до справи. Тобто купа людей пропрацювала над тим, щоб виявити, розкрити та довести злочин. Але суд
уважно вивчивши всі документи прийшов до висновку щодо недотримання належної правової процедури збору всіх цих доказів. Суд заявив, що досудове розслідування органом ДБР проведено з порушенням підслідності. Це обумовлено розміром завданої шкоди із висновку експерта – а це,нагадаємо, 5,5 млн грн. А якщо збитки більш ніж в 500 разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на час вчинення зазначеного в обвинувальному акті діяння, то така справа повинна підпорядковуватися підслідності Національного антикорупційного бюро України. Як наслідок таких дій слідчого та прокурора мало місце недотримання належної правової
процедури збору доказів і зібрані після того, як слідчий звернувся в ході досудового розслідування докази, суд визнає недопустимими.

Всі обвинувачені винними себе не вважали. До того ж на суді представник Дніпровської міської ради взагалі сказав, що позов не підлягає задоволенню, оскільки збитків ДМР не завдано. Всіх трьох обвинувачених визнали невинуватими в пред`явлених обвинуваченнях та виправдали у зв`язку з недоведеністю вчинення ними кримінальних правопорушень. Запобіжні заходи проти підрядника та аудитора скасували, грошові застави повернули. А будівництво полігону продовжується. В грудні 2021 року виділено ще 27 млн грн. і їх знову освоює «Дніпроековтор».

Юлія Карч

Залиште відповідь