У приватних фірм забирають 3 орендовані гектари, раніше відібраних у військових
23.03.2016   //   132 Переглядів

Господарський суд Запорізької області 11 лютого скасував рішення Кирилівської селищної ради щодо відведення земельної ділянка площею 1 га ТОВ “Укрзапчасть“.

Згідно матеріалів справи, у 1981 році земельну ділянку площею 4 га у безстрокове та безоплатне користування отримав 402 воєнний завод ГСП- 161, правонаступником якого стало ДП МОУ “Запорізький автомобільний ремонтний завод (військова частина А0652). У 2002 році начальник підприємства надіслав до голови Якимівської РДА лист, в якому повідомляв, що не проти передачі 3 га землі  на користь ТОВ “Лоно”. Вже у 2004 році Якимівською райдержадміністрацією акт володіння від 1981 року скасовано, земельну ділянку площею 3 га вилучено та переведено до земель запасу Кирилівської селищної ради.

Таким чином були створені передумови для подальшого розпорядження нею з боку органів місцевого самоврядування.

Вже у 2007 році Кирилівська селищна рада затвердила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1 га ТОВ “Укрзапчасть“ для розміщення кемпінгу з автостоянкою. Згодом  сторони уклали угоду на передачу ділянки в оренду фірмі на 49 років.

Проте, перший заступник прокурора Південного регіону України клопотав у суді про визнання незаконним і скасування цього рішення.

Суд позов задовольнив, оскільки земля за актом на право постійного користування від 1981 року є державною власністю, а пункт розпорядження Якимівської районної державної адміністрації про скасування права держвласності було визнано недійсним у суді.

Окрім “Укрзапчасть“ орендаторами земельної ділянки терміном на 49 років виступали ТОВ “Грін-Тур-Аг”та ПП “Спец”, з якими раніше вже розірваного договори оренди в судовому порядку. Але справа стосовно фірми “Спец” під розташування бази “Дельфін” нині розглядається у Верховному суді України.

ТОВ “Укрзапчасть“ володіє Валерій Білокур, ТОВ “Грін-Тур-Аг” – Ольга Кайгурська, ПП “Спец”  – Сергій Усенко.

У лютому 2014 року було розглянуто обвинувальний акт щодо дій начальника ДП МОУ “ЗАРЗ”. Тоді підприємство очолював Валентин Подбєрьозкін, який зараз володіє СТО ТОВ “Імпульс-4” в Запоріжжі, по вул. Уральській, 1. Таку ж юрадресу має і “ЗАРЗ”, що перебуває в процесі банкрутства. Але суд визнав, що акт не відповідає вимогам КПК України та залишив його без розгляду.

Залиште відповідь