- НАШІ ГРОШІ. РЕГІОН - https://region.nashigroshi.org -

Нацбанк не може продати Херсонську нафтобазу Курченка, бо втікача не можуть спіймати

Опублікував editor 17.03.2016 @ 13:01 в НОВИНИ | No Comments

Суд відмовився скасувати арешт комплексу нафтобази у Херсоні, який перейшов до Нацбанку за борги «Реал Банку» по кредиту. Про це свідчить ухвала [1] Приморського районного суду м. Одеси від 4 березня.

У листопаді 2013 року Нацбанк надав «Реал Банку» стабілізаційний кредит у розмірі 800 млн грн для підтримки ліквідності. За «Реал Банк» поручилася компанія «Всеукраїнський промисловий союз», яка передала в іпотеку НБУ Херсонську нафтобазу.

«Реал Банк» повернув Нацбанку лише частину грошей, внаслідок чого утворилася заборгованість у розмірі 787,39 млн грн за кредитом, а також 22,33 млн грн по відсотках.

У листопаді 2014 року суд стягнув з ТОВ «Всеукраїнський промисловий союз» предмет іпотеки – херсонську нафтобазу. Проте судові виконавці не можуть реалізувати вказане майно, оскільки 16 квітня 2014 року Печерський райсуд столиці наклав на нього арешт.

Це зроблено в якості заходу забезпечення кримінального провадження стосовно компаній Сергія Курченка, діяльність яких завдала держбюджету збитків на 36 млрд грн.

Голова Нацбанку просила суд скасувати арешт нафтобази. Однак слідчий суддя відмовив у зв’язку з тим, що представники НБУ не довели, що арешт було накладено необґрунтовано і що потреба в ньому відпала.

Зауважимо, що прокурор в суді виступив проти скасування арешту, посилаючись на те, що кримінальне провадження не зупинено у зв’язку з розшуком підозрюваних – Сергія Курченка і топ-менеджера СЕПЕК Сергія Кривого, а нафтобаза є об’єктом кримінального правопорушення і є доказом по справі.

Нагадаємо, НБУ відкликав банківську ліцензію «Реал Банку» і до травня цього року [2] він має бути ліквідований.

«Реал Банком» володів Сергій Курченко разом із компаніями «Сім’ї». Станом на кінець листопада 2013 року «Всеукраїнському промисловому союзу» належало 15% акцій «Реал Банку», а «Консалтинг Системз» – 11%.

ТОВ «Всеукраїнський промисловий союз» належить [3] СЄПЕК Сергія Курченка. Засновниками ТОВ «Всеукраїнський промисловий союз» значаться кіпрська компанія «Весторгія Холдінгз Лтд» і київське ТОВ «Остро», засновником якого є та ж кіпрська компанія.

Засновниками ТОВ «Консалтинг Системз» є компанія «Адформ Експертс Інк.» (Панама) і сімферопольське ТОВ «Металлистактів», засноване харків’янином Євгеном Прилуцьким. «Консалтинг Системз» пов’язане [4] із фірмами «Сім’ї» Віктора Януковича.

У жовтні 2014 року суд постановив [5] продати на прилюдних торгах будівлю (11 тис кв м) по вул. Лабораторній, 6 у Києві в рахунок часткового погашення заборгованості «Реал Банку» перед Нацбанком по вищевказаному кредиту. Власником будівлі є фірма «Консалтинг Системз». У лютому цього року державні виконавці наклали арешт на будівлю.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. РЕГІОН: https://region.nashigroshi.org

URL статті: https://region.nashigroshi.org/2016/03/17/natsbank-ne-mozhe-prodaty-hersonsku-naftobazu-kurchenka-bo-vtikacha-ne-mozhut-spijmaty/

URLs in this post:

[1] ухвала: http://reyestr.court.gov.ua/Review/56333619

[2] до травня цього року: http://www.fg.gov.ua/not-paying/liquidation/55-real-bank/1908-1261-oholoshennya-pro-prodovgennya-likvidacii-pat-real-bank

[3] належить: http://www.theinsider.ua/business/5283a94db2268/

[4] пов’язане: http://nashigroshi.org/2014/05/28/finansy-mezhyhirya-ukrbiznes-bank/

[5] постановив: http://nashigroshi.org/2014/11/14/sud-vidibrav-u-kurchenka-skandalnu-budivlyu-pryvatnoji-likarni-v-tsentri-kyjeva-za-borhy-pered-nbu/

Copyright © 2015 НАШІ ГРОШІ. РЕГІОН. All rights reserved.