Запорізькі комунальники за півтора року вивели через фіктивні фірми 8 мільйонів
12.03.2016   //   148 Переглядів

Правоохоронці підозрюють МКП «Основаніє» (Запоріжжя) у виплаті 8,11 млн грн. за фіктивні роботи. Про це повідомляють «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на ухвалу Апеляційного суду Запорізької області.

Згідно матеріалів справи, з жовтня 2014 року по червень 2015 «Основаніє» перерахувало на рахунок ТОВ « Запоріжпромбудпроект» 5,56 млн грн. за нібито виконані роботи з авторського нагляду, проектні роботи та роботи з капітального ремонту електроживлячих стояків житлових будинків у Запоріжжі.

При цьому, «Запоріжпромбудпроект» не зверталось до ДП «Запорізькій експертно-технічний центр держпраці» для проведення експертизи стану охорони праці, отримання дозволів на експлуатацію ліфтів та обстеження, ремонту, чищення димарів і повітропроводів. Вказані дозволи отримувало безпосередньо «Основаніє».

Окрім цього, згідно податкових звітностей, штат робітників «Запоріжпромбудпроект» складався лише з директора і фірма не могла проводити вказані роботи.

До того ж, «Основаніє» під час замовлення послуг на таку суму було зобов’язане провести тендер, чого не зробило.

Далі, з метою легалізації отриманих державних коштів, «Запоріжпромбудпроект» оформлювало фінансово-господарські операції за нібито придбані кондитерські вироби з ТОВ «Альтернативна сонячна-вітрова енергія» («АСВ-Енергія»). На письмовий запит «Запоріжпромбудпроекту» щодо надання пояснень та копій документів по взаємовідносинам з «Основанієм», фірма надіслала відмову, аргементуючи це відсутністю правових підстав. Після цього її переоформили на іншого власника та змінили юридичну адресу, після чого почали звітувати про відсутність діяльності.

Окрім цього, МКП «Основаніє»  найняло в якості підрядника безпосередньо ТОВ «Альтернативна сонячна-вітрова енергія», ТОВ «Явір Груп», ТОВ «Будремцентр», ТОВ «Грейн комодітіз», та перерахувало їм 2,55 млн грн. протягом липня-серпня 2015 року за нібито виконані роботи. Податкова звістність показала, що вказані фірми формували податковий кредит за рахунок придбання кондитерських виробів у ПП «Сталкер груп», які в подальшому нікому не реалізували. При цьому будівельні матеріали, які потрібні для виконання будівельних та ремонтних робіт, взагалі не закуповувалися.

Також досудове слідство не знайшло будь-якої інформації про наявність у підрядників складських приміщень, робітників, автомобільного чи іншого транспорту, а також необхідного для діяльності устаткування.

Виходячи з цього, Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя в грудні 2015 року наклав арешт на грошові кошти «Грейн комодітіз» на банківському рахунку, що підтвердила апеляційна інстанція.

В грудні минулого року слідчі проводили обшук в приміщеннях по вул. Ударна, 69 в Запоріжжі, в якому за договорами оренди і суборенди розташовувались вищевказані фірми.

«АСВ-Енергія» намагалося відсудити у МКП «Основаніє» 3,19 млн.грн. по переуступленому боргу ПП «Віра-ХХІ» за надані комунальному підприємству послуги з технічного обслуговування та ремонту ліфтів і диспетчерських систем. В січні 2015 року сторони  уклали  мирову угоду, за якою «Основаніє» мало виплатити борг до кінця жовтня.

«АСВ-Енергія» у жовтні 2015 року отримало замовлення у КРБП «Зеленбуд» на закупівлю установки для гідропосіву вартістю 980 тис грн.

Залиште відповідь