Колишній “регіонал” і нинішній “порошенківець” через суд поновив собі оренду 160 гектар
18.02.2016   //   125 Переглядів

ТОВ “Преображенське” в судовому порядку змусило Головне управління Держгеокадастру в Запорізькій області переукласти договір оренди ріллі площею 161 гектар. Відповіднерішення Господарський суд Запорізької області прийняв 25 січня.

За матеріалами справи, земельні ділянки, які наразі обробляє ТОВ “Преображенське”, перебувають на території Великобілозерського району. Сільгосппідприємство отримало їх в оренду у жовтні 2005 року на 10 років. Процедуру продовження оренди підприємство почало навіть не за місяць до її завершення, як необхідно за Законом “Про оренду землі”,  а за рік.

Однак у листуванні із запорізьким управлінням Держгеокадастру виникли суперечності. Вони стосувалися додаткової угоди, яку необхідно укладати при продовженні оренди.  Спочатку “Преображенське” вказало в угоді орендодавцем не Держгеокадастр, а Великобілозерську райдержадміністрацію. Виправивши після зауваження цю помилку, підприємство спробувало отримати землю не на 10 років, як це було за попередньою угодою, а вже на 49. Та згідно законодавства, договір оренди може подовжуватися  тільки на той же термін, на який його було укладено. Зміну необхідно було узгоджувати додатково, від чого Держгеокадастр відмовився. Тож укладення угоди не відбулося.

Зрештою, за місяць до закінчення строку оренди управління Геокадастру повідомило, що орендар втратив право на переважне право на поновлення договору, оскільки не виконав вимоги відповідної статті Закону “Про оренду землі”. Однак які саме вимоги було не виконано, не вказав, тож підприємство звернулося до суду.

У відзиві на позов представники Держгеокадастру вказали, що “Преображенське” не довело свою сумлінність як орендаря. Також вказали на своє право на погодження продовження оренди, а не обов’язок. Суд же, змусивши Держгеокадастр укласти додаткову угоду, буде виконувати невластиві для нього функції.

Суд, однак, послався на низку листів від місцевої влади, згідно з якими  “Преображенське” не порушувало жодних вимог законодавства під час користування землею. Крім того, суддя зазначив, що Держгеокадастр, як орендодавець, і сам мав би слідкувати за виконанням умов оренди. Право сільгосппідприємства на автоматичне продовження угоди суд визнав, зазначивши, що наразі  “Преображенське” не тільки продовжує користуватися ділянками, а й сплачує за них орендну плату. А оскільки Держгеокадастр повідомив про припинення оренди за місяць до строку, а не протягом місяця після його закінчення, як мав би за законом, угода автоматично вважається укладеною. Таким чином, право ТОВ “Преображенське” на користування землею до 2025 року було затверджено офіційно.

Власником ТОВ “Преображенське” є колишній депутат Запорізької обласної ради від Партії регіонів Олександр Коростельов . На місцевих виборах 2015-го року він безуспішно балотувався до Гуляйпільскої райради від партії “Блок Петра Порошенка – Солідарність”.

Залиште відповідь