«Газифікатори Пшонки» стягнули з сільради 10 мільйонів за недобудований газопровід
11.02.2016   //   171 Переглядів

ТОВ «Газфаєр Інвест» стягнуло з Гірсівської сільської ради (Запорізька область) борг за роботи з газифікації в сумі 10,03 млн. грн. Про це повідомляють «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на рішення Господарського суду Запорізької області.

Згідно матеріалами справи, у листопаді 2012-го року Гірсівська сільрада Приазовського району уклала угоду з ТОВ «Газфаєр Інвест» по об’єкту «Міжселищний газопровід високого тиску другої категорії до сіл Надеждине, Добрівка, Гірсівка, Дунаївка, Олександрівка, Степанівка Перша та смт. Приазовське».  Загальна вартість підряду становила 42,2 млн грн.

У грудні 2012 року фірма виконала робіт на загальну суму 7,2 млн грн. та отримала на рахунок за них 1,8 млн грн. Ці кошти наприкінці 2012 року були виділені Кабміном Запорізькій ОДА з фонду державних капітальних видатків і Гірсівську сільраду було призначено їхнім розпорядником нижчого рівня.

У травні 2015-го, «Газфаєр Інвест» звернулося до сільради з претензією про сплату решти коштів за виконані роботи. У Гірсівській сільраді відповіли, що їх відповідне звернення до казначейської служби про необхідність здійснення платежу було проігнороване.

У листопаді 2015-го представники сільради та «Газфаєр Інвест» підписали акт звірки взаємних розрахунків, яким засвідчили наявність заборгованості за виконані роботи в розмірі 5,4 млн грн. В своєму позові фірма також вказала, що за цей час понесла інфляційні витрати в сумі 4,17 млн грн.. З урахування 3% річних загальна сума заборгованості сільради перед фірмою становила 10,03 млн грн.

В суді Гірсівська сільська рада стверджувала, що є тільки розпорядником нижчого рівня бюджетних коштів і тому не може безпосередньо проводити фінансування виконаних робіт. Відтак, їхньої вини в несплаті коштів за роботи не має.

Але суд встановив, що станом на 2015 рік готовність об’єкту складає 40%, а на баланс Гірсівської сільради передано газопровід високого тиску протяжністю 14,5 км і газопровід середнього тиску довжиною 11,64 км. Останні знаходиться в самій Гірсівці. Виконання решти робіт було призупинено «Газфаєром» у зв’язку з відсутністю фінансування.

Відтак, суд визнав позовні вимоги ТОВ «Газфаєр Інвест» обґрунтованими та задовольнив їх, стягнувши з сільради 10,03 млн грн.

ТОВ «Газфаєр Інвест»  зареєстровано на киянина Олександра Буглака, юридичну адресу зазначено в багатоповерхівці на Троєщині. При цьому, усі свої тендери «Газфаєр» вигравал виключно у Запорізькій області. Протягом передвиборчого сезону парламентських виборів 2012-року ТОВ «Газфаєр Інвест» отримала підрядів на 192,39 млн грн. на газифікацію та побудову водогонів. З цієї суми 111,72 млн грн. припадали на виборчий округ №81, від якого до парламенту потрапив Артем Пшонка, син тодішнього генпрокурора Віктора Пшонки. Приазовський район, у якому розташована Гірсівська сільрада, теж входить до цього округу.

При цьому, зафіксовано декілька випадків, коли договори з фірмою офіційно підписували вже після того, як в селі пустили газ – урочисто й за участі Пшонки-молодшого.

В 2014 році розслідувалася кримінальна справа по будівництві газопроводу в селі Інзівка Приморського району. За підозрами слідчих, «Газфаєр Інвест», яке отримало відповідний підряд в 2012 році, включало до переліку і вартості робіт закупівлю і прокладання труб, які вже були укладені попереднім підрядником в 2009 році.

Залиште відповідь