«Харківобленерго» за мільйон купило ящики для лічильників на третину дорожче від ринкових цін
31.01.2016   //   153 Переглядів

АК «Харківобленерго» 18 грудня уклала угоду з ТОВ «Албат» щодо постачання ящиків для лічильників на загальну суму 0,94 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

У звіті про укладання угоди повідомляється, що обленерго планує закупити 1995 ящиків для однофазного лічильника DOT 3.1 по 152,94 грн. та 2250 ящиків для трифазних лічильників DOT 3.1 по 284,04 грн.

Ринкова ціна цього товару є значно нижча. Зокрема, ящики для однофазних лічильників продаються по 108 грн./шт, а для трьохфазних можна придбати за 150 грн/шт, або навіть дешевше. В одному з інтернет-магазинів з продажу електротехніки «Нашим грошам» пояснили, що при гуртовій закупівлі вони надають знижки.

Розрахунки показують, що переплата по цій угоді «Харківобленерго» могла скласти майже 0,30 млн грн.

ТОВ «Албат» записане на Едуарда Завізіона й Світлану Циганок. У 2012 році серед засновників цього підприємства був власник ТОВ «Нік-електроніка» Ігор Недоспасов.

У жовтні саме ТОВ «Албат» й «Нік-електроніка» розіграли між собою тендер на постачання личільників для АК «Харківобленерго». Тоді тендерний комітет відхилив пропозицію державного науково-виробничого підприємства «Об`єднання Комунар», яке пропонувало поставити лічильники на 7,40 млн грн. дешевше.

Нагадаємо, нещодавно «Харківобленерго» купило «сміттєвих акцій» на 21 мільйон грн., хоча їх продаж на фондовому ринку було заборонено. Крім того, компанія уклала з фіктивною фірмою угод на послуги страхування майже на 100 мільйонів грн. Про ці оборудки «Наші гроші» написали в статті «Сміттярі з «Харківобленерго».

Після її публікації керівник Національної комісії, яка здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Дмитро Вовк заявив, що інформація про оборудки «Харківобленерго» його «обурює». Комісія також направила запит компанії та вирішила перевірити інформацію під час планової перевірки 11 березня.

Після цього, «Харківобленерго» повідомила про відміну закупівлі послуг з страхування на 100 млн грн. через порушення термінів підписання угоду. Це рішення тендерний комітет компанії прийняв на наступний день після оприлюднення статті «Наших грошей».

Залиште відповідь