Суд дозволив фірмі «регіонала» не платити за оренду кінотеатру
08.11.2015   //   148 Переглядів

КЗ «Кіноконцертний зал ім. О. Довженка» не зміг в суді розірвати договір з ТОВ «Запоріжбудінновація» про оренду запорізького кінотеатру «Космос», незважаючи на багатомісячну заборгованість орендаря. Про це повідомляють «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на рішення Господарського суду Запорізької області.

В січні 2013 року ТОВ «Запоріжбудінновація» отримало в оренду кінотеатр «Космос» по вул. Космічній, 79-а, площа якого складає 1372 кв. м. Оренда плата в перший місяць становила 27 тис грн. і в подальшому мала розраховуватися щомісячно з огляду на індекс інфляції.

Початково угоду уклали на два роки і 11 місяців, а в подальшому мали укласти нову редакцію зі строком оренди на 5 років.

Втім, з січня 2014 року по червень 2015 року фірма заборгувала за оренду 406 тис. грн. і майже 23 тис. грн. за утримання майна (комунальні послуги, тощо). Через це балансоутримувач «Космосу» КЗ «Кіноконцертний зал ім. О. Довженка» і звернувся до суду.

Під час розгляду справи «Запоріжбудінновація» вказувало на неможливість експлуатації об’єкту, бо для цього потрібно провести капітальний ремонт. З проханням надати дозвіл на такі роботи фірма вже зверталася до міськради, але в березні 2014 року Департамент комунальної власності та приватизації їй відмовив. Тоді в міськраді пояснили це необхідністю спочатку вирішити питання заборгованості за оренду кінотеатру. Тоді КЗ «Кіноконцертний зал ім. О. Довженка» також подавав позов до суду, але пізніше відмовився від нього. Також «Запоріжбудінновації» неодноразово відмовляли у зменшенні орендної плати на час реконструкції будівлі.

Суд погодився з твердженням, що в орендне користування передана будівля, яку неможливо використовувати за цільовим призначенням кінотеатр або культурно-розважальний заклад, оскільки приміщення потребували ремонту та до теперішнього часу непридатні для користування. При цьому, суд не отримав доказів від міськради і комунальників про надання фірмі дозволу на проведення ремонтних робіт. Також суд не прийняв до уваги заперечення комунальників про відсутність норм про безоплатне користування комунальним майном, вказавши, що Цивільний кодекс допускає таку ситуацію.

Таким чином, суд відмовив у стягнення із «Запоріжбудінновації» 406 тис боргу орендної плати і 30 тис грн. відповідних штрафних санкцій. Натомість, задовольнив позов в частині стягнення майже 23 тис грн. заборгованості з відшкодування витрат з утримання майна та комунальних послуг.

І, оскільки, суд визнав вмотивованою відмову фірми від сплати орендних платежів, таким чином «Запоріжбудінновація» не порушила істотні умови договору, тож суд відмовив КЗ «Кіноконцертний зал ім. О. Довженка» у розірвання договору оренди.

При цьому, два місяці тому мер Запоріжжя Олександр Сін заявив про плани реконструкції закритого з 2005 року кінотеатру «Космос» за рахунок бюджетних коштів.

ТОВ «Запоріжбудінновація» володіють Михайло Балабуха (50%), Олександр Адактілос (25%) та Ігор Пертая (25%). Останній був депутатом Василівської райради від Партії регіонів (2010-2015 р.р.) і на нинішніх місцевих виборах балотувався до цієї ж райради від Аграрної партії, проте безуспішно.

Ігор Пертая – молодший брат Геннадія Партаї, який має низку бізнес-інтересів, зокрема володіє фірмою по здачі в оренду тяжкої техніки разом з Дмитром Адактілосом. Свого часу Геннадій Пертая був членом Партії регіонів і балотувався за її списками в 2010 році до Запорізької обласної ради. Після вибуття низки депутатів Пертая таки став депутатом облради в березні 2015 року. При цьому, на позачергових парламентських виборах 2014 року Геннадій Пертая був одним з керівників обласного штабу партії «Самопоміч» Андрія Садового. Також Пертая-старший був заступником керівника народної самооборони Сергія Тіунова.

Залиште відповідь