- НАШІ ГРОШІ. РЕГІОН - https://region.nashigroshi.org -

«Енергоатом» купив американські імітатори для Запорізької АЕС, щоб зменшити залежність від Росії

Опублікував editor 04.11.2015 @ 12:17 в НОВИНИ | No Comments

ДП «НАЕК «Енергоатом» 27 жовтня уклав угоду з компанією «Westinghouse Electric Sweden AB» про закупівлю обладнання для Запорізької АЕС за 400 тис євро. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Тендер провели за переговорною процедурою через відсутність конкуренції.

Замовлено імітатор ТВЗ-WR та три гладкостінні імітатори згідно «Плану робіт з розширення експлуатації модернізованого ядерного палива виробництва компанії «Westinghouse» (ТВЗ-WR) на енергоблоках АЕС України».

Імітатор ТВЗ-WR потрібен для підтвердження сумісності цього виду палива із транспортно-технологічним обладнанням та його налагодження.

Гладкостінні імітатори необхідні, щоб паливні збірки ТВЗ-WR не пошкоджувалися при спільному завантаженні з паливом виробництва АТ «ТВЕЛ» (Росія) на енергоблоках № 1, 3-5 Запорізької АЕС.

«Westinghouse Electric Sweden AB» є шведською філією американської фірми «Westinghouse Electric Company» [1].

З 2008 року між останньою та «Енергоатомом» діє угода про забезпечення в 2011-2015 рр. свіжим ядерним паливом від 3 до 6 енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000. Торік домовилися про її подовження до 2020 року.

Нині паливні збірки «Westinghouse» експлуатуються [2] лише на Южно-Українській АЕС, а основним постачальником [3] ядерного палива для України залишається російська компанія «ТВЕЛ»


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. РЕГІОН: https://region.nashigroshi.org

URL статті: https://region.nashigroshi.org/2015/11/04/enerhoatom-kupyv-amerykanski-imitatory-dlya-zaporizkoji-aes-schob-zmenshyty-zalezhnist-vid-rosiji/

URLs in this post:

[1] «Westinghouse Electric Company»: http://www.westinghousenuclear.com/

[2] експлуатуються: http://nashigroshi.org/2012/02/10/amerykantsi-za-10-miljoniv-zakriplyayutsya-na-atomnij-stantsiji-v-yuzhnoukrajinsku/

[3] основним постачальником: http://nashigroshi.org/2013/08/18/stratehyya-davlenyya-rossyy-na-ukraynu/

Copyright © 2015 НАШІ ГРОШІ. РЕГІОН. All rights reserved.