Рахунки фірми Ахметова заарештували за підозрою у переробці вугілля з копанок Донбасу
03.11.2015   //   117 Переглядів

МВС відкрило кримінальне провадження проти ТОВ «Центральна збагачувальна фабрика «Курахівська» з енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова за фактом незаконної переробки вугілля з копанок Донецької області. Про це пише Нестор Маслюк у «Діловій столиці».

За даними слідства, «Курахівська» розробила злочинну схему видобутку вугілля відкритим шляхом в кар’єрах поблизу підконтрольних Україні населених пунктів Степанівка та Іллінка Мар’їнського району, який вантажівками транспортувався на територію фабрики. В подальшому на «Курахівській» змішувалося офіційного і неофіційно видобуте вугілля, яке потім продавалося підприємствам, у тому числі і державним. Таким чином фабрика незаконно отримувала прибуток.

24 вересня Печерський суд міста Києва за клопотанням слідчих заарештував рахунки «Курахівської», розташовані в банку ПУМБ. У ДТЕК заявили, що про суд дізналися вже постфактум, а претензії з боку МВС для них стали несподіванкою. Компанія спробувала зняти арешт з рахунків, але 6 жовтня суд їйвідмовив. Фірма подала апеляцію. Наразі фінансова діяльність «Курахівської» заблокована.

У енергохолдингу Ахметова і без цього суттєві фінансові труднощі. У січні-червні нинішнього року збиток ДТЕК склав 20,70 млрд грн., що вчетверо більше, ніж за аналогічний період 2014. На думку журналіста, це відбувається не тільки через війну в Донбасі, де зосереджені основні активи компанії, а й через не дуже гарні відносини акціонера з владою, за рахунок чого раніше багато в чому будувався успішний бізнес. Але Ахметов позбувся ключових лобістів своїх інтересів у владі.

Видання звернуло увагу, що з минулого року ДТЕК переслідує низка невдач. Компанію позбавили дотаційних сертифікатів, які робили вигідним експорт електроенергії в Європу. Національна комісія регулювання електроенергетики та комунальних послуг вирішила не платити їй за вироблену в зоні АТО електроенергію, а Міненерговугілля відмовилося підвищувати закупівельну ціну вугілля. З початку осені ДТЕК не може продати навіть 200 тис. тонн сортового антрациту, який не використовується в якості палива на ТЕС. Раніше компанія його експортувала. Проте нині діє заборона на вивіз всього антрациту.

Нещодавно директор з розвитку бізнесу ДТЕК Віталій Бутенко заявляв, що фірму атакують, щоб змусити її продати свої активи, зокрема «Західенерго» і «Дніпроенерго». Видання вважає, що арешт рахунків «Курахівської» – це черговий удар по енергетичній імперії Ахметова.

Залиште відповідь