«Регіонал» через бездіяльність Харківської ОДА часів Авакова зберіг в оренді 200 га
18.10.2015   //   137 Переглядів

Суд відхилив позов прокуратури та залишив у власності ТОВ «Харківський кінний завод» земельні ділянки площею 191 га та вартістю 1,45 млн грн.

Про це повідомляється у рішенні Господарського суду Харківської облаті від 7 вересня 2015 року.

1 березня 2007 року до Харківської райдержадміністрації надійшла заява директора Державного сільськогосподарського підприємства «Комунар» Мараховського С.А. про припинення права держпідприємства на постійне користування земельною ділянкою площею 195га. Того ж дня до РГА звернулось ТОВ «Харківський кінний завод» щодо надання дозволу на відведення цієї землі. В липні 2007 року кінний завод отримав від РГА дозвіл на розроблення проекту землеустрою.

20 жовтня 2009 року депутати Харківської райради затвердили ТОВ «Харківський кінний завод» технічну документацію на користування земельними ділянками площею 191 га. Нормативно-грошова оцінка цієї землі склала 1,45 млн грн. В січні 2010 року фірма отримала бажану ділянку в оренду на 49 років.

В 2015 році прокуратура звернулася до суду з повернути земельні ділянки ДСП «Комунар». Прокуратура стверджувала, що за редакцією Земельного кодексу, який діяв в другій половині 2000-х років, РДА не мала повноважень по вилученню землі. Це могла зробити тільки обласна держадміністрація.

За думкою прокурору, ні державне підприємство, ні Харківська облдержадміністрація не надавали згоди на вилучення земель «Комунара» й передачу їх третім особам.

Суд встановив, що дійсно ХОДА погоджень щодо вилучення земельної ділянки площею 191,08 га з постійного користування ДСП «Комунар» не надавалося.

Але суд вирішив, що прокуратурою було пропущено термін позовної давнини для оскарження рішення РГА. Адже ХОДА ще в 2007 та 2009 роках була проінформована про рішення Харківської РДА щодо передачі спірних земельних ділянок в оренду приватній фірмі.

Нагадаємо, головою Харківської ОДА в 2005-2010 роках був нинішній міністр внутрішніх справ Арсен Авакова.

Співзасновником ТОВ «Харківський кінний завод» э народний депутат Дмитро Шенцев, який раніше входив до фракції Партії регіонів, а зараз є членом фракції «Опозиційний блок». Його партнерами в фірмі є депутат Харківської облради Давид Чихладзе та Леонтій Бугайчук. Останній також є партнером Шенцева по ТОВ «Харківський іподром». Крім того, Шенцев й Чихладзе є партнерами в обласному лісовому товаристві «Лісомир», яке володіє мисливськими угіддями на території регіону.

Залиште відповідь