Племінниця Тарути отримає половину з 6 мільйонів на обіди школярам Маріуполя
21.09.2015   //   291 Переглядів

Комунальні освітні заклади Маріуполя 9 вересня за результатами тендерів уклали низку угод на послуги шкільних їдалень на суму 6,51 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель.

Передбачається годування пільгових категорій навчальних закладів (сироти, інваліди та чорнобильці) та школярів 1-4 класів до кінця 2015 року. Вимагається, щоб меню повторювалося не частіше, ніж раз на два тижні. Харчова калорійність шкільного обіду, наприклад, учнів 1-4 класів, становить від 311,2 ккал до 473,00 ккал.

Вартість одного обіду в конкурсних документах не вказана.

Найбільшу кількість замовлень отримало ТДВ «Маріупольський комбінат дитячого харчування» – 25 договорів на загальну суму 2,81 млн грн. Фірма вже кілька років виграє замовлення на годування учбових закладів, де підприємство стало переможцем і цього разу (весь перелік нижче).

Кінцевим бенефіціаром цієї фірми є Ірина Олександрівна Тарута – племінниця позафракційного депутата Верховної Ради Сергія Тарути. Минулого року він очолював Донецьку ОДА, яка переїхала в Маріуполь. В цьому місті прописаний його рідний брат Олександр Тарута.

Тарути спільно володіють низкою компаній, наприклад, зовнішньоекономічним підприємством «Азовімпекс» у формі ТОВ та ТОВ «Проектно-будівельне підприємство «Азовінтекс». Остання фірма є власником ПАТ «БМФ «Азовстальбуд», яка в квітні 2015 року отримала замовлення на будівництво оборонних інженерних споруд в Донецькій області на суму 58,50 млн грн.

Ірина Тарута прописана в Києві. Разом зі своєю сестрою Ганною вона є співзасновниками колективу забудовників «Південний» Харківського району Києва, який володіє 12 га елітної землі в урочищі Конча-Заспа під Києвом. Крім Тарут свізасновниками колективу є ще 49 осіб – в основному представники минулої влади та екс-депутати. Це, зокрема, син екс-прем’єра Олексій Азаров, екс-міністр фінансів (2010-2012) Федір Ярошенко, колишній народний депутат від Партії регіонів Григорій Смітюх і його брат Василь Смітюх та інші.

Другим приватним годувальником маріупольських шкіл стало ТОВ «Управління громадського харчування та торгівлі» уклало 13 угод на суму 1,30 млн грн.

Фірма вперше отримала замовлення на шкільні обіди. До того мала досвід годування студентів Азовського морського інститут Одеської національної морської академії та учнів Маріупольського вищого металургійного професійного училища. Декілька років поспіль фірма готує їжу працівникам ДП «Маріупольський морський торговельний порт».

Власником ТОВ «Управління громадського харчування та торгівлі» є Юрій Тернавський – член виконкому Маріупольської міськради. На сайті міськради вказано, що Тернавський також займає посаду заступника гендиректора ММК ім. Ілліча. Він декілька разів бравбрав участь у виборах до Верховної Ради, але народним депутатом не став.

Ще 15 підрядів на загальну суму 2,03 млн грн. отримало комунальне підприємство шкільного харчування «Восток». Інше комунальне підприємство КПШХ «Питание» отримало замовлення по трьом угодам на 0,30 млн грн.

Один підряд на 69,84 тис грн. отримало «Маріупольське міське споживче товариство», яке очолює Валентина Цивадиць.

Залиште відповідь