Керівник донецької юстиції отримав 7 тисяч штрафу за 400% премії своєму сину
04.09.2015   //   144 Переглядів

Суд визнав винним керівника Головного територіального управління юстиції в Донецькій області Олександра Гаркушу у створенні адміністративного корупційного правопорушення та оштрафував його на 6,80 тис грн.

Відповідне рішення прийняв Краматорський міський суд донецької області.

В грудні Гаркуша був призначений керівником Головного управління юстиції в Донецькій області, яке згодом було перейменовано в територіальне управління. На початку лютого 2015 року на посаду головного спеціаліста відділу представництва інтересів органів державної реєстрації прав та правової роботи реєстраційної служби Головного управління юстиції у Донецькій області було призначено сина Гаркуши.

При прийомі на роботу Гаркуша був письмово попереджений про існування низки обмежень для чиновників, які встановлюють закони «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції». А саме, Гаркуша мав повідомити своє керівництво про наявність конфлікту інтересів та зробити все можливе для його уникнення. В ході судового розгляду було встановлено, що керівник донецької юстиції проігнорував ці обмеження.

Більш того, використовуючи своє службове становище, він надав низку переваг своєму сину. А саме, в лютому та квітні 20015 року преміював його у розмірі 400% від посадового окладу. При чому, перший раз премія була виписана всього через 9 днів після працевлаштування сина. Другий раз син отримав премію в один день з наказом батька, який надав йому 68 днів відпустки для написання дипломної роботи. Крім того, Гаркуша одного разу виписав матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових проблем. Щоправда, розмір премій та матдопомоги в суді не були названі.

В липні Міністерством юстиції почало службову перевірку про наявність конфлікту інтересів в роботі начальника донецького тер управління. Отримавши інформацію про початок перевірки, Гаркуша звільнив свого сина. В суді працівники управління повідомили, що неодноразово до цього вказували своєму керівнику на порушення ним законодавства, але виправляти ситуацію він не побажав.

Сам Гаркуша своєї вини не визнав. За його словами, на час прийняття на роботу його сина реєстраційна служба хоч й входила до складу міністерства юстиції, але мала самостійний статус.

Але суд визнав його винним у вчиненні адміністративного правопорушення та наклав штраф у розмірі 400 неоподаткованих мінімумів, що складає 6 800 грн.

Залиште відповідь