Люстрована за особисту неявку до Києва запорізька чиновниця відновилась на посаді
19.08.2015   //   90 Переглядів

Колишній начальник Державної екологічної інспекції у Запорізькій області Світлана Станкевич добилась поновлення себе на посаді після звільнення у квітні через люстрацію. Відповідну постанову 22 липня прийняв Запорізький окружний адміністративний суд.

Згідно матеріалів справи, Державна Екологічна Інспекція України (ДЕІ України) зобов’язала усіх начальників територіальних органів Держекоінспекції прибути особисто на 10 годину 10 квітня 2015 року до головного офісу в Києві. Регіональні керівники мали власноручно написати заяву, що до них не застосовуються визначені Законом України “Про очищення влади” заборони.

Втім, Світлана Станкевич не поїхала особисто до Києва та послала замість себе свого заступника з необхідним пакетом документів. Але від нього документи не прийняли. Після чого 20 квітня ДЕІ Українивидала наказ про звільнення Станкевич та ще п’яти її колег з інших регіонів України. Згідно наказу, посадовців звільнили за невиконання Закону України “Про очищення влади”, оскільки ті невчасно подали керівникові Держекоінспекції власноручно написані заяви.

В свою чергу, суд визнав, що привезений до Києва заступником Світлани Станкевич пакет документів відповідав вимогам Закону про люстрацію, а Перший заступник голови ДЕІ, коли відмовився його прийняти, вчинив протиправний дії. Також, суд зважив на доданий до справи листок непрацездатності, який підтверджував, що чиновниця перебувала на стаціонарному лікуванні з 09 по 20 травня.

Відтак, колегія адмінсуду задовольнила позов Станкевич, скасувавши наказ ДЕІ України про її звільнення та зобов’язавши ДЕІ України поновити її на посаді. Також Станкевич мають виплатити 12 тис. грн. за вимушений прогул. При цьому, суд відхилив вимогу Світлани Станкевич про виплату їй 30 тис. грн. в якості компенсації моральної шкоди.

Залиште відповідь