Прокуратура відсудила в комунальне користування два пляжі в Залізному Порту
10.08.2015   //   131 Переглядів

Суд визнав недійсним передачу комунально-побутовим підприємством «Світанок» в концесію двох земельних ділянок на побережжі Чорного моря в курортному селі Залізний Порт загальною протяжністю 227 погонних метрів.

Такі рішення прийняв господарський суд Херсонської області від 23 липня 2015 року.

У листопаді 2011 Новофедорівська сільська рада передала КПП «Світанок» для санітарного обслуговування узбережжя Чорного моря довжиною в 3,21 км.

У квітні 2015 року сільрада встановила правила користування місцевими пляжами для підприємців, за якими ті мають укладати договори концесії з КПП «Світанок».

У червні 2015 року КПП «Світанок» уклало два концесійних договори, за якими передало 177 погонних метрів узбережжя в користування ФОП Велігурська Тамара Михайлівна та ще 50 м/п в користування ФОП Свиреденко Анатолій Анатолійович. Вони пообіцяли виконати роботи з організації відпочинку, оздоровлення, дозвілля та розваг. За договорами підприємці за річну концесію пляжами сплатили 80 грн.

В червні Голопристанська РДА провела перевірку використання пляжів в Залізному Порту, результати якої були передані в прокуратуру. Після чого прокурор звернувся до суду розірвати концесійні договори. Він стверджував, що ці угоди – прихована оренда, яка укладена в незаконний спосіб.

Також прокуратура вказала, що Новофедорівська сільська рада тільки встановила правила користування пляжами, але не давала спеціального дозволу КПП «Світанок» на їх передачу в концесію. А тільки наявність такого дозволу визнає закон «Про концесії» при передачі в приватне користування морського побережжя.

Більш того, законодавство передбачає проведення конкурсу для передачі об’єкту в концесію. В даному випадку конкурс не проводився.

Тому суд повністю задовольнив позов прокуратури і розірвав угоди КПП «Світанок» з Тамарою Велігурською та Анатолієи Свиреденком.

Розірвання двох концесійних угод – перші два рішення з 11 позовів, які прокуратура подала в липні по концесійним договорам в Залізному Порту Херсонської області. Ще дев’ять позовів будуть розглянуті судом в найближчий час.

В ухвалах суду не сказано, яку довжину пляжної смуги прокуратура намагається повернути у користування комунальникам Залізного Порту.

Директором КПП «Світанок» є Юрій Білий, депутат Новофедорівської сільської ради.

ФОП Велігурська Тамара Михайлівна зареєстровані в місті Херсоні по вулиці Пугачова 8-а, кв.1. Основним видом її діяльності вказано обслуговування та ремонтом автотранспортних засобів.

ФОП Свиреденко Анатолій Анатолійович зареєстрований у Київ, вул. Котельникова 12, кв. 64. Він займається наданням в оренду нерухомого майна. Свириденко є співвласником земльної ділянки, на якій стоїть пансіонат «Немо» у селі Залізний Порт. Його та адміністратора пансіонату Т. Бончика громадянин Австрії Бургрхард Шауфлер звинуватив у привласненні пансіонату.

Курортне село Залізний Порт є одним із найпопулярніших місць відпочинку на узбережжі Чорного моря в Херсонській області.

Залиште відповідь