Вищий суд визнав, що завод Малишева незаконно заклав цех під кредит «Укрсоцбанка»
27.07.2015   //   138 Переглядів

Суд визнав недійсним іпотечний договір між ДП «Завод ім. Малишева» та ПАТ «Укрсоцбанк» та додаткові угоди до нього, які дозволили банку відібрати приміщення оборонного підприємства.

Про це йдеться у рішенні Вищого господарського суду від 20 липня.

В 2006 році ДП «Завод ім. Малишева» взяв у «Укрсоцбанку» кредит в сумі 828 тис. євро під 13% річних.

Забезпеченням по кредиту стали приміщення державного заводу – інженерний корпус по вул. Плеханківській, 126 у Харкові, нежитлові будівлі літ.Р/1-7 – площею 17,3 тис м кв і літ.А/2-2 – площею 6,89 тис м кв.

Заставна вартість обох об’єктів склала 3,01 млн євро.

В 2007 та 2008 роках були підписані додаткові угоди, де змінювалося сума забезпечення. Крім того, після 2008 року забезпеченням залишилася лише будівля інженерного корпусу.

Суд з’ясував, що на момент укладання договору іпотеки інженерний корпус перебував у державній власності та був закріплений за ДП «Завод ім. В.О. Малишева» на підставі права власності. А постановою Кабміну підприємство приватизації не підлягало, тобто майно, яке належало до цілісного комплексу ДП, не повинно бути передано приватникам.

«Укрсоцбанк» стверджував, що на підставі листа міністерства промислової політики від 21 січня 2005 року будівлі заводу були виключені зі складу цілісного майнового комплексу підприємства, що не підлягає приватизації.

Суд встановив, що у 2005 році мінпромполітики дійсно зобов’язало завод внести зміни до списку, але цього так і не було зроблено. Відтак приміщення не вибували із цілісного майнового комплексу заводу, а були складовою частиною державного підприємства. А законодавством встановлена пряма заборона на передачу в іпотеку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

Тож суд підтримав рішення перших двох інстанцій й визнав договори недійсними.
В той же час, під час розгляду справи судом виявилося, що спірні приміщення останні роки належали «Еко-Комуненерго». Ця фірма була залучена в якості третьої особи на стороні відповідача – «Укрсоцбанк».

Поки що суд визнав недійсним тільки іпотечний договір та додаткові угоди до нього. З приводу права власності на приміщення жодного рішення не приймалося.
Засновниками ТОВ «Еко-Комуненерго» є ТОВ «Виробничо-технічний центр «ІСЖМ» і ТОВ «Машгідропривод», що зареєстровані за однією адресою у Харкові – на вул. Каштановій, 14.

Засновниками ТОВ «ВТЦ «ІСЖМ» є Віталій Немілостівий і Антоніна Немілостіва. Засновником фірми «Машгідропривод» є кіпрська компанія «Нвед Інвест Лтд».

Протягом 2006 року Немілостівий працював першим заступником гендиректора заводу ім. В.О. Малишева, а на початку 2007 року став в.о. гендиректора заводу. На цій посаді він пропрацював недовго, бо перейшов на роботу в Мінпромполітики (2010-2011 рр.) заступником міністра. Немілостівий до листопада минулого року був народним депутатом. У 2012-2013 рр. входив до фракції ВО «Батьківщина», а потім був позафракційним.

У 2011 році ДП «Завод імені В.О. Малишева» включено до складу концерну «Укроборонпром».

Міністром промполітики, який підписав листа про внесення змін до цілісного майнового комплексу ДП «Завод імені В.О. Малишева», був Олександр Неустроєв, який до того очолював «Нікопольський південнотрубнйи завод», а пізніше був гендиректором «Нікопольського феросплавного заводу». Обидва підприємства контролюються структурами Віктора Пінчука. Саме Пінчук через ЗАТ «Ферротрейд Інтернешнл» володів «Укрсоцбанком», який на початку 2008 року продав італійській UniCredit Group.

Залиште відповідь