“Укренерго” зупинило закупівлю трасформаторів, за які вже готово було заплатити Григоришину 380 мільйонів
14.07.2015   //   136 Переглядів

Дніпровська електроенергетична система ДП “НЕК “Укренерго” (Запоріжжя) 9 липня відмінила кілька процедур на закупівлю трансформаторів, за якими раніше акцептувала пропозиції ПАТ “Запоріжтрансформатор” загальною вартістю 380,7 млн. грн. Про це повідомляється у “Віснику державних закупівель”.

Планувалася закупівля автотрансформатора АТДЦТН-250000/330/150/38,5 (АТ№1) для ПС 330 кВ “Першотравнева”(Дніпропетровська обл., Терновський р-н, м. Кривий Ріг, вул. Арсент’єва, 2-В)); автотрансформатора АТДЦТН-250000/330/150/38,5 (АТ№2) для ПС 330 кВ “Гірнича” (Дніпропетровська обл., Широківський р-н, с. Миролюбівка, вул. Садова, 51)); автотрансформатора АТДЦТН-250000/330/150/38,5 (АТ№1) та лінійного трансформатора ЛТДН-63000/38,5 для ПС 330 кВ “Дніпро-Донбас” (Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул. Автодорожна, 3-А)).

В трьох торгах офіційною причиною відмови від закупівлі стала “неможливість усунути порушення, що виникли через порушення законодавства”.

ПАТ “Запоріжтрансформатор” зареєстроване на чотири кіпрські компанії і входить в групу вихідця із Запоріжжя, а нині російського бізнесмена Костянтина Григоришина.

Єдиним конкурентом в трьох випадках виступило ЗАО “Энергомаш (Екатеринбург) – Уралэлектротяжмаш”. За даними тамтешніх ЗМІ, підприємство також входить в сферу інтересів Костянтина Григоришина.

При цьому в двох торгах саме пропозиції “Энергомаш – Уралэлектротяжмаш” були дешевшими на 8 мільйонів, проте їх не акцептували.

Інвестиційною програмою “НЕК “Укренерго” на 2015 рік закупівля вищевказаних трансформаторів не планувалася. Натомість, така закупівля запланована змінами до інвестиційної програми, які мають лише сьогодні затвердити на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ).

Раніше в ЗМІ з’явилась інформація, що нова інвестпрограма НЕК “Укренерго” на 2015 рік передбачає додатково 4 млрд. грн. на закупівлю 37 трансформаторів для українських обленерго. Кошти на це передбачається отримати від підвищення тарифів. Запропонована інвестпрограма вже пройшла узгодження в Міненерговугілля.

За інформацією голови парламентського підкомітету з питань електроенергетики та транспортування енергії Льва Підлісецького, така велика кількість трансформаторів Україні непотрібна. Крім того, програмою запланована виплата замовлення авансом, хоча на виготовлення та встановлення обладнання потрібно кілька років. Також є підозри, що очікувана ціна за трансформатори буде в середньому в два рази вище, ніж на світовому ринку аналогічної продукції.

На думку експертів, закупівлі трансформаторів можуть бути орієнтовані на одного постачальника – ПАТ “Запоріжтрансформатор”.

Залиште відповідь