Військові намагаються відібрати у «порошенківця» стрілецький комплекс, відданий йому депутатами Кернеса
07.07.2015   //   115 Переглядів

Військова прокуратура Харківського гарнізону звернулася з позовом до Господарського суду Харківської області, в якому вимагає визнати недійсними рішення Харківської області про передачу в оренду фізичній особі-підприємцю стрілецько-стендового комплексу «Залютін Яр», площа якого складає 5,3 га, а вартість 8,9 млн. грн.

Про це сказано у повідомленні військової прокуратури Центрального регіону України.

26 лютого 2014 року Харківська міськрада прийняла рішення передати в оренду земельну ділянку стрілецько-стендового комплексу, яка перебувала на обліку у квартирно-експлуатаційному відділі Міністерства оборони України. Договір оренди було укладено строком на 25 років – до 2039 року.

Нагадаємо, у день цього рішення проросійські пікетувальники підняли на мерією Харкова прапор Росії.

В прокуратурі стверджують, що «Золютін Яр» тривалий час використовувався для потреб оборони, так як він ідеально пристосований для стрілецького навчання та тренування особового складу військових підрозділів, вишколу та бойового злагодження військ. Це найбільший стрілецько-стендового комплекс Харкова.

Прокуратура в своєму повідомленні не вказує, в чому була протиправність дій Харківської міськради при укладанні договору оренди стрільбища. Але раніше військова прокуратура вже судилася за «Стрілецько-Стендовий комплекс «Залютін Яр». В 2010 році прокуратура подала до суду, вимагаючи визнати недійсним договір, за яким в 2000 році Спортивне товариство військових мисливців та рибалок Східного регіону Збройних Сил України продало фірмі цілісний майновий комплекс стрільбища ТОВ «Хантер», основним власником якої був Валерій Дема.

Тоді в своєму позові прокурори вказали, що питання відчуження військового майна віднесено до виключної компетенції Кабінету міністрів. А, відповідно, спортивне товариство ЗСУ не мало жодного права продавати це майно. В кінці 2013 року військова прокуратура виграла справу в ТОВ «Хантер» в Господарському суді Харківської області.

За даними «Наших грошей», договір оренди стрілецько-стендовго комплексу з Харківською міськрадою уклав ФОП Дема Валерій Іванович. Він зареєстрований в Харкові, основний вид його діяльності – задача в оренду нерухомості.

Дема займав посаду віце-президента ТОВ «СігмаБлейзер Україна», яка контролюється американським інвестиційним фондом «SigmaBleyzer». На виборах в Раду Дема балотувався до Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенка» в одномандатному окрузі на Харківщині, але програв Дмитру Добкіну – брату екс-гбернатора Харківщини Михайла Добкіна.

Крім того, в кінці 2014 року в ЗМІ Дема називався одним з кандидатів на посаду губернатора Харківської області. Але замість нього був призначений Ігор Райнін.

Дема разом з харківськими мультіміліонерами Всеволодом Кожемяко та Сергієм Політучим є засновником благодійного фонду «Мир і порядок», який був створений в травні 2014 року та займається допомогою військовим в зоні АТО та переселенцям з Донбасу.

Залиште відповідь