Керівників парку Кернеса підозрюють у відмиванні коштів через фіктивні фірми (оновлено)
02.07.2015   //   108 Переглядів

Додано інформацію від прокуратури

Харківські правоохоронці підозрюють керівництво КП «Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького» в розкраданні коштів підприємства у особливо великих розмірах.

Відповідно до ухвали Дзержинського районного суду від 11 червня, правоохоронці підозрюють керівництво КП у незаконному завищенні виконаних робіт по договорам з ТОВ «ГрандбудУкраїна» та ТОВ «Компанія «СПО». Комунальники також підозрюються у виводі коштів за допомогою фіктивних фірм.

Правоохоронці заявляють, що керівники КП провели тендерні процедури з порушенням: найнижчі пропозиції були відхилені, пройшла акцептована пропозиція ТОВ «ГрандбудУкраїна», після чого акти виконаних робіт були збільшені на 0,89 млн грн. Підставою для цього послужила службова записка фірми, яка потім ці кошти перевела на рахунки фіктивних підприємств.

Слідчі вважають, що збільшення вартості договору відбулося через отримання хабаря посадовими особами КП «ЦПКВ ім. М. Горького» та державного казначейства.

В ухвалі суду є перелік контрагентів, які, за думкою правоохоронців мають ознаки фіктивності. Більшість цих фірм перебувають зараз у стадії ліквідації, а посади ліквідаторів отримали їх керівники (весь перелік тут).

ТОВ «Грандбудукраїна» заснував Юрій Пєнцов. Вигравати тендери вона почала у 2010 р., й за три роки отримала підрядів на 67,12 млн грн. Більшість з них на суму 62,93 млн грн. були від парку імені Горького.

Компанія «СПО» входить до сфери впливу Максима Мусєєва, колишнього замдиректора КП «Харківський метрополітен», депутата міськради від Партії регіонів. Її першим засновником був Андрій Артеменко – син колишнього начальника рекламного відділу харківського метрополітену Марини Артеменко. У 2011-2012 роках власником цієї фірми був Євген Кріветченко, який очолював Ленінську районну молодіжну громадську організацію «Молоді регіони». Наразі компанія «СПО» переоформлена на Катерину Мудрик і 25 травня Господарський суд Харківської області визнав фірму банкрутом.

Суд визнав борги «СПО» перед ще одним з контрагентів – ТОВ «Харторг» у розмірі 34,9 млн. грн. При цьому майно у компанії знайдено не було. Тож суд визнав борг у майже 35 млн. грн. погашеним за відсутністю майна.

Варто відзначити, що цього року підряд на прибирання у харківському метрополітені вартістю 55 млн. грн. виграло ТОВ «Системи прогресивної очистки».

У протоколі розкриття пропозицій «Системи прогресивної очистки» вказало номер телефону (057) 714-05-72, що раніше використовувався як номер факсу ТОВ «Компанія «СПО».

Директором «Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького» є Дмитро Поздєєв, син депутата харківської міськради Тетяни Поздєєвой.

Комерційним директором парку Горького є Андрій Шаптала, який є засновником декількох фірм, щоотримували земельні ділянки за допомогою «кооперативних схем».

Зараз ці рішення міськради оскаржуються прокуратурою у суді.

Реконструкцію парку Горького у 2011 році ініціював мер Харкова Геннадій Кернес. Для цього парк позичив у «Промінвестбанку» 20 мільйонів євро і згодом провів тендери на реконструкцію на суму понад 260 млн грн.

Як повідомили в прес-службі прокуратури харківської області, директору КП «Центральний парк культури і відпочинку ім. М. Горького» Дмитру Поздєєву 25 червня цього року вручено повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України (привласнення майна у особливо великих розмірах).

Повідомлення про підозру Поздєєву вручили у лікарні, де директор КП знаходиться на лікуванні.

Всього за фактами привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем посадовими особами комунальних підприємств м. Харкова органами внутрішніх справ області розслідується 9 кримінальних проваджень. З них 5 – слідчим управлінням ГУМВСУ в області та 4 – слідчим відділом харківського міського управління міліції.

Залиште відповідь