Авакову не вдається відновити контроль над втраченою при Януковичі газовою компанією
30.06.2015   //   120 Переглядів

Верховний суд України залишив без руху позов ТОВ «Інвестор-Нафтогаз», яке вимогало скасувати судове рішення про визнання законним зміну власників ТОВ «Енергія-95» в 2012 році.

Відповідне рішення суд ухвалив 16 червня.

Суд своє рішення мотивував тим, що «Інвестор-Нафтогаз» не надав обґрунтування підстав для перегляду рішення Вищого господарського суду від 10 березня 2015 року.

В 2012 році до складу засновників ТОВ «Енергія-95» замість ТОВ «Інвестор-Нафтогаз» та ПП «Компанія технологічних інвестицій» увійшли кіпрська компаніія «D-ТесhGasEnergyLimited» і лондонська «EnergyDitekLimited».

ТОВ «Інвестор-Нафтогаз» та ПП «Компанія технологічних інвестицій» відносяться до групи компаній, власником яких називають міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Після того, як він очолив МВС України, колишні засновники ТОВ «Енергія-95» добилися визнання в судах недійсною зміну в статутних документах. Наприклад, господарський суд Харківської області погодився з позивачами, що після входження до складу засновників «D-ТесhGazEnergyLimited» і «EnergyDitekLimited» компанія перетворилася на іноземне підприємство, що заборонено підприємствам, які працюють у стратегічній для держави галузі нафтовидобутку.

Відразу після цього були внесені зміни у державному реєстрі й засновниками ТОВ «Енергії-95» стали ТОВ «Інвестор-Нафтогаз» та ПП «Компанія технологічних інвестицій»

Але 10 березня 2015 року Вищий господарський суд в свої постанові зазначив, що передача ТОВ «Інвестор-Нафтогаз» та ПП «Компанія технологічних інвестицій» своїх часток в статутному капіталі «Енергії-95» «D-Tech Gas Energy Limited» та «Energy DiTek Ltd» відбулася законно.

Суд також вирішив, що в результаті зміни засновників в 2012 році «Енергія-95» не перетворилася на іноземне підприємство. Компанія також не має стратегічного значення для економіки і безпеки держави, адже не включена до відповідних списків про стратегічні підприємства.

Вищий господарський суд України дійшов висновку, що рішення харківських судів порушили корпоративні права та обов’язки сьогоднішніх власників ТОВ «Енергія-95»- «Бостон Індастріал Корпорейшн Л.П.», «Ді-Тек Газ Енерджі Лімітед», «Енерджі Дітек Лтд», «Вернар ЛТД», та фізичної особи – Сафіулліної Мар’ям Равіліївни. Остання є дочкою екс-міністра молоді та спорту Равіля Сафіулліна.

Незважаючи на рішення суду, до сих пір у державному реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців засновниками ТОВ «Енергія-95» значаться – ТОВ «Інвестор-Нафтогаз» та ПП «Компанія технологічних інвестицій.

Постановою Вищого господарського суду від 16 червня 2015 року «Бостон Індастріал Корпорейшн Л.П». було відмовлено у скасуванні записів у держреєстрі, які відбулися в 2014 році та згідно яких засновниками «Енергії-95» стали наближені до Авакова компанії.

Верховний суд відмову прийняти позов ТОВ «Інвестор-Нафтогаз» мотивував тим, що підприємство не надало вагомих аргументів для необхідності переглянути Вищого господарського суду від 10 березня 2015 року. Але суд дозволив йому підготувати новий позов, давши часу до 1 липня 2015.

ТОВ «Енергія-95», директором якого2001-2004 роках був Авакова, в 2012 році отримало правона розробку Денисівського газоконденсатного родовища – одного із найперспективніших у Харківській області. Дозвіл на видобуток газу фірма від Харківської облради отримала вже після зміни зеаносників «Енергії-95». В цей час Авакова переховувався від українських правоохоронців в Італії.

Залиште відповідь